Herkes bu haberi almıştı doğrusu meğer çok başkaymış! Milyonlarca emekli ve çalışanı ilgilendiriyor

Herkes bu haberi almıştı doğrusu meğer çok başkaymış! Milyonlarca emekli ve çalışanı ilgilendiriyor

Ülkemizde kredi kartı kullanımına ilişkin olarak son dönemde pek çok iddia ortaya atıldı. Kredi kartı kullanımının sınırlandırılacağına ilişkin iddiaların ardından vatandaşın kredi kartı kullanımı artarken önemli bir açıklamaya yer verildi.

Türkiye'de yaşanan maliyet artışları vatandaşların bütçe dengelerini sarsmaya devam ediyor. Bütçe dengesini korumakta zorlanan vatandaşlar artık kuruş hesabı yaparken ekonomi politikasına ilişkin olarak da bazı iddia ve açıklamalar da gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TMCB) ile Hazine ve Maliye Bakanlığının para sıklaştırma politikası kapsamında kredi kartı kullanımının sınırlandırılacağı ve taksit imkanın da kısıtlanacağı gündeme gelirken bu durum da karta olan rağbeti artırdı.

Eksiklerini gidermek üzere kredi kartı kullanımını artıran vatandaşlar, kredi kartına taksitlerin kaldırılacağına ilişkin iddiaların ardından taksitli borca girmeye başladı. Milyonlarca emekli ve çalışanın merak ettiği ''Kredi kartı kullanımına ve taksit sayısına sınır gelecek mi, kredi kartına taksit kaldırılacak mı?'' sorusuna yanıt gelirken detaylar cüzdanında kredi kartı taşıyan herkesi şaşırttı.

KREDİ KARTINA TAKSİT KALDIRILACAK MI?

Her emekli, çalışan ve öğrencinin cüzdanında bulunan kredi kartı, nakit ihtiyacının giderilmesi ve taksitli alışveriş yapılması imkanı sağlıyor. Elinde nakit parası bulunmayan ya da elindeki nakdi harcamak istemeyenler kredi kartı kullanımını artırırken kredi kartına taksitin kaldırılacağına ilişkin iddialar da gündemi hareketlendirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, kredi kartı kullanımlarında taksit uygulamasının kaldırılmasına ilişkin iddiaları yanıtladı.

herkes-bu-haberi-almisti-dogrusu-meger-cok-baskaymis-milyonlarca-emekli-ve-calisani-ilgilendiriyor-001.jpg

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, kredi kartına taksitlerin kaldırılmasına ilişkin henüz hayata geçirilmiş bir düzenleme bulunmadığını belirtti. Dezenformasyonla Mücadele Merkezinden yapılan açıklamada, "Hazine ve Maliye Bakanlığı veya ilgili kuruluşlar tarafından, kredi kartı kullanımlarında taksit uygulamasının kaldırılmasına ilişkin hayata geçirilmiş herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır.'' denilirken devamında ise şu ifadeler kullanıldı: ''Kredi kartları konusunda doğru olmayan bilgiler üzerinden, piyasanın işleyişini bozabilecek mesnetsiz ve spekülatif açıklamalar yapıldığı tespit edilmiştir. Resmi kurum ve yetkililerin dışında yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz."

.webp

Söz konusu açıklamanın ardından kredi kartı kullanan vatandaşlar rahat bir nefes alırken kredi kartına taksitin kaldırılmamasından memnun olduklarını çeşitli sosyal medya platformlarından dile getirdiler.

Haber1965.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.