İkinci el otomobil piyasasında talepte hareketlenme! Sandık gitti, durgunluk bitti

İkinci el otomobil piyasasında talepte hareketlenme! Sandık gitti, durgunluk bitti

Sıfır araç bulamayan vatandaşlar ikinci el otomobil pazarına uğrarken hareketlenme dikkatlerden kaçmadı.

28 Mayıs tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçiminin sona ermesinin ardından kazanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olurken seçimden hemen sonra otomobil piyasasında hareketlenme görüldü. Sıfır araç bulamayan vatandaşlar ikinci el otomobil pazarına uğrarken hareketlenme dikkatlerden kaçmadı.

Sandık sürecinin Türkiye'de sona ermesinin ardından piyasalardaki durgunluk ve belirsizlik durumu sona ererken sıfır araç bulamayan vatandaşların ikinci el araç pazarına giderken bu şekilde talep çok daha fazla arttı. İkinci el araç piyasası için önümüzdeki günlerde hareketlenmenin çoğalacağı belirtilirken "Piyasada ciddi bir arz sıkıntısı oluyor. Eğer döviz artarsa fiyatlar da artacaktır" denildi.

İKİNCİE L PİYASASI HAREKETLENDİ!

Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi belirsizliğin yaşandığı sektörlerden birisi de ikinci el araç piyasası olurken seçim sonuçları hem alıcılar hem de satıcılar tarafından beklenmeye devam ediyordu. Seçimin gerçekleşmesinin ve sonuçlanmasının ardından durgunluk ve belirsizlik durumu sona ererken piyasalarda hareketlenme başladı.

Kimi vatandaş araç bulamamaktan kimi de artan fiyatlardan şikayetçi olurken seçim öncesi alıcıların da satıcıların da kararsızlığı gündeme gelmişti. Pandemi ve çip krizi araç üretimini yakından etkilerken araç bulamayan vatandaşların çoğu soluğu ikinci el otomobil pazarında aldı. Araç sahibi olmak isteyenler bu kararı seçim öncesine mi yoksa seçim sonrasına mı? bırakmak gerektiği noktasında kararsız olurken seçimlerin sonlanmasıyla birlikte hareketlilik de başlamış oldu.

''ARZ SORUNU VAR''

Bir galeri sahibi açıklamasında arz sorunu olduğunu dile getirirken "Piyasada ciddi bir arz sıkıntısı oluyor. Eğer döviz artarsa fiyatlar da artacaktır. Halkın elinde bir birikim var. En kolay ulaşabileceği emtia da otomobil oluyor" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.