İLKADIM MODERN BİR KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR

İLKADIM MODERN BİR KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞUYOR

Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezinde temel atma çalışmaları için ilk fore kazıklar çakıldı. 

Başkan Tok; “Biz projelerimizi hayata geçirirken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi yatırımlarımızın açılış günlerini temel atarken belirliyoruz ve o tarihte halkımızın istifadesine sunuyoruz. “ dedi.

İlkadım Belediyesi tarafından yıkımının yapıldığı eski Unkapanı Kültür Merkezinin yerini modern ve yerinde dönüşüme örnek bir projenin alacağı Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi inşası temel atma çalışmaları başladı. Eski binanın yıkımının ardından hızla yeni bina çalışmalarına start verilirken 2018 yılının sonuna yetiştirilmesi için Başkan Tok’tan talimat geldi.

YENİ BİNA MERAKLA BEKLENİYOR

Temel atma çalışmalarına 235 fore kazık ile başlanırken 2 aylık bir süreçte temel atma çalışmalarının tamamlanması planlanıyor.  Birçok ihtiyacın bir arada karşılanacağı yeni binada 250 araçlık otopark, 4 adet 500 metrekare dükkân, içerisinde sauna, Türk hamamı, fetness salonu, spor salonu ve nişan salonunun bulunduğu Kadınlar Yaşam Merkezi, 36 derslik Kültür Merkezi ve en üst katta büyük bir düğün salonu ile vatandaşın hizmetine sunulacak. Bölgedeki her türlü ihtiyacın düşünülerek planlandığı Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi şimdiden merakla bekleniyor.

“CUMHURBAŞKANIMIZI ÖRNEK ALIYORUZ”

Ak Partili Belediyecilik anlayışıyla yeni kentler inşa ederken verdiği sözleri yerine getirmenin yanı sıra yeni projelerle de vatandaşa hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Biz vatandaşımıza hizmet ederken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hizmet anlayışını örnek alıyoruz. Bir proje için söz verirken önce bitiş tarihini söyler ve o sözün yerine getirilmesi için her çalışmayı yakından takip eder. En sonunda da vatandaşa verdiği sözü tutarak hizmet aşkını gösterir. Bizlerde bu örnek üzerine projelerimizin başlangıcından itibaren bitiş tarihini söylüyoruz ve her aşamayı yakından takip ederek verdiğimiz sözün arkasında durabiliyoruz. Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezi için de 2018 yılının sonuna yetişeceği sözünü verdik. Tecrübemiz ve takibimiz ile şimdiye kadar olduğu gibi bu projede de mahcup olmayacağımıza inanıyoruz. Birçok koldan dev projelerin devam ettiği İlkadımımıza bu güzel yapıyı ve hizmet alanını kazandırıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜME ÖNAYAK OLACAK BİR PROJE”

Tok ayrıca Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezinin yerinde dönüşüme de örnek bir proje olduğunu söylerken; “İlkadım’ın en büyük sorunlarından olan kentsel dönüşüm için de büyük adımlar attık ve atmaya devam ediyoruz. Kökçüoğlu ve Hastane mahallelerimiz için hazırladığımız kentsel dönüşüm çalışmaları çok güzel bir netice ile sonuçlanmışken Yeni Unkapanı Kültür ve Yaşam Merkezimizde yerinde dönüşüme örnek ve önayak olacak bir proje kimliği de taşıyor” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.