İlkadım’da 4 mahalleye doğalgaz müjdesi

İlkadım’da 4 mahalleye doğalgaz müjdesi

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yerel seçimler öncesi miting meydanlarında halka verdiği ‘doğal gaz sözü’ uzun çalışmalar sonrası hayata geçiyor.

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kurulan ortak komisyonun kararına göre, İlkadım ilçesine bağlı Kadıköy, Zeytinlik, Fatih ve Anadolu mahalleleri doğalgaza kavuşacak. Edinilen bilgiye göre Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerinin durumu ise,  revizyon imar çalışması ile ilgili teklif komisyonda görüşülüp  karara bağlandıktan sonra belirginleşecek.

 4 MAHALLE’YE MÜJDELİ HABER

Samsun’un en eski yerleşim alanlarından olan İlkadım’ın 4 mahallesine doğal gaz verilmesi için kurulan komisyondan müjdeli haber çıktı. Samsun’un en eski yerleşim alanlarından olan İlkadım ilçesi Kadıköy, Zeytinlik, Fatih ve Anadolu mahallelerine doğal gaz altyapısının sağlanarak bu bölgede yaşayan vatandaşları doğal gaz ile buluşturacak çalışmalar başladı.

SORUNLAR ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

2013 yılından bu yana Bakanlar Kurulu Kararı ile riskli bölge olarak belirlenen mahallelere doğal gaz hizmeti verilemiyordu. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların uzun yıllardır yaşadığı en büyük sıkıntı olarak devam eden ve İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un seçim vaatleri arasında da bulunan doğal gaz sorunu Başkan Tok’un girişimleri ile çözüme kavuşuyor.

GÖRÜŞMELER BAŞLADI

İlkadım İlçesindeki 4 mahalleyi kapsayan çalışmalar İlkadım ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde kurulan komisyonda oy çokluğu ile kabul edildi. Kullanım kararlarının belirlenmesine ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve değişikliğinin görüşüldüğü komisyon toplantısının karara bağlanmasından sonra doğal gaz sağlayıcı firma ile görüşmelerin başladığı açıklandı. Çalışmaların kapsadığı 4 mahallenin dışında daha geniş bir bölgeye doğal gaz hizmetlerinin verilmesi için girişimlere devam eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerinin de önemli bir sorunu olan doğal gaz sorununu çözmek için gerekli çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi.

 TOK’UN DOĞALGAZ VAADİ GERÇEKLEŞİYOR

Seçim öncesinde verdiği sözleri tek tek yerine getiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Belediyemiz yetkisi dışında kanunlarla bazı mahallelerimizde doğal gaz ile ilgili mağduriyetler yaşanmaktadır. Biz, seçim öncesinde verdiğimiz sözleri unutmadık ve doğal gaz sorununu çözmekte bu vaatlerimiz arasındaydı. Uzun bir çabadan  sonra  çalışmalarımızın meyvelerini toplamaya başlıyoruz.  Kadıköy, Zeytinlik, Fatih ve Anadolu mahallelerimize doğal gaz müjdesini vermekten mutluluk duyuyoruz. Eski yerleşim bölgeleri ve çarpık kentleşmeden doğan sıkıntıları sırayla tek tek  çözüme kavuşturuyoruz. Müjde verdiğimiz 4 mahallemizden sonra özellikle Hastane ve Kökçüoğlu mahallelerimize de doğal gaz hizmeti sağlamak için kanunlar çerçevesinde imar revizyon  çalışmalarımızı ve çözüm araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşımızın daha iyi hizmet almasına olanak sağlayan komisyonun ve kararların hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.