İLKADIM’DA ENGELSİZ YAŞAMA ÖRNEK HİZMETLER

İLKADIM’DA ENGELSİZ YAŞAMA ÖRNEK HİZMETLER

Engellilere yönelik çalışmalara hassasiyetle yaklaşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, tüm hizmet alanlarında engellilere engelsiz bir yaşam sunmak için çalıştıklarını belirtti.

Engelli bireylerin her zaman yanlarında olan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, hizmetlerini engellilerin beklentilerini bilerek şekillendiriyor. Sorumlu belediyecilik anlayışı ile tüm engelleri kaldırmayı amaçladıklarını dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Hayata geçirilen tüm projelerde engellilerin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Engelli kardeşlerimiz ve yakınları, kendilerine değer verildiğini, her zaman yanlarında olduğumuzu bilsinler. Biz şunu çok iyi biliyoruz; Önemli olan yüreklerin engelli olmaması, önemli olan kalplerin, gönlümüzün engelli olmamasıdır" dedi.

TÜRKİYE VE SAMSUN’DA İLK UYGULAMALAR BAŞKAN TOK’TAN

Belediye olarak yapılan tüm hizmetlerde engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı faaliyet ve çalışmalar yapan Başkan Erdoğan Tok,  Samsun’da ilk engelli şarj istasyonunu engellilerin kullanımına açtı. Engelsiz Yaşam Merkezi önünde kurulan şarz istasyonu sayesinde akülü araç kullanan engelli vatandaşlar bu imkândan 7 gün 24 saat faydalanabilirken bir diğer ilk de Türkiye'de ilk olarak engelli vatandaşlara İlkyardım Kursu oldu. İlkadım Kent Konseyi AB Proje, AR-GE ve İnovasyon Çalışma Grubu ve Samsun Engelliler federasyonunun katkılarıyla Samsunda faaliyet gösteren çeşitli engelli derneklerinden 42 engelliye İlk Yardım Temel Uygulamaları  Eğitimi verildi.

İLKADIM’DA ENGELSİZ HİZMET BİNASI 

Engellilere yönelik çalışmalarına her koldan devam edilerek hizmet binalarında engelli belediye personelleri ve vatandaşları için engelli asansörleri, engelli rampaları yapıldı. Önlerindeki engellerin birer birer kaldırıldığı kurum ve hizmet alanlarında engelliler işlerini rahatlıkla görebilme imkânına kavuşturuldu.  Öte yandan belediyeye ait yapılan yeni hizmet binasının giriş katına engelli ve yaşlı vatandaşların kullanımı için yürüyen merdiven yapılıyor.

“HAYATIN HER ALANINDA ENGELLERİ KALDIRIYORUZ” 

Sosyal Belediyecilik anlayışı doğrultusunda engelli bireylere akülü araç, tekerlekli sandalye ve işitme cihazı gibi çeşitli yardımlar yapılmasına önayak olan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Engelli vatandaşlarımızın önündeki engelleri kaldırmak bizlerin hem insani hem de yönetici olarak görevimizdir. Bu doğrultuda Derebahçe Mahallesi’ne yapılan Aynur Dağdemir Engelsiz Parkımızda engelli çocuklarımız için özel tasarlanmış oyun alanları ve oyun aletleri ile çocuklarımızın güzel yüzlerini güldürmeyi amaçlıyoruz. Bunun yanı sıra yapımı devam eden İlkadım Koşu Yolu ve Yaşam Parkuru projemiz engelli bireyler düşünülerek hayata geçiyor. İçerisinde sportif, sosyal ve dinlenme alanların olduğu yürüyüş ve yaşam parkurunda engelli rampaları, engelli lavabo ve tuvaletleri ve 2 adet engelli şarz istasyonun da yer alacağı projemizde engelli vatandaşlarımız için engelleri kaldırıyoruz. Öte yandan engelli kardeşlerimizin hayata tutunmalarında büyük rol oynayacak mesleki kariyerlerinde yeni kapılar açmak amacı ile engelsiz yaşam merkezinde oluşturulan sınıflarda E-KPSS’ye katılacak memur adayları için ücretsiz hazırlık kursları açıyor, her yıl açılan kurs sayesinde başarı ile sınavı geçen engelli bireylerimizin devletin değişik kademelerinde görev almalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.