İLKADIM'DA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

İLKADIM'DA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

İlkadım Belediyesi, ‘Sağlık İçin Spor, Spor İçin İlkadım’ sloganıyla başlattığı, ‘Gelecek İçin Minik Adım Spor İçin İlkadım ve İlkadım Sizden Fırsatlar Bizden’ projelerinin dördüncü etabının açılışı gerçekleşti.

“Eğlendirerek Eğitim” bu çağdaki çocuklarımız için en etkili öğretme metotlarından biridir diyen Başkan Tok, “Bizlerde bu anlayışla çocuklarımızı sporla buluşturarak gelişmelerini sağlıklı bir şekilde sürdürmelerini ve bu salonumuzda gerçekleşen spor branşlarını öğrenmelerini sağlıyoruz.” dedi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İlkadım Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Murat Yalçınkaya, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Süleyman Demirtaş, İlkadım Belediyesi Spor Koordinatörü Üzeyir Kodan, Kadifekale Mahallesi Muhtarı Güven Alkan, Okul Müdürleri, Müdür Yardımcıları katıldı.

METE ADANIR SPOR SALONU GÖRKEMLİ AÇILIŞA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Samsun İlkadım Belediyesi spora ve geleceğe yönelik projelerine ara vermeden devam ediyor. Geçen sezonda 25 bin çocuğu sporla buluşturan ilçe belediyesi bu yıl sporla tanışan çocuk sayısını daha da yukarılara taşımayı hedefliyor. Bu kapsamda İlkadım Belediyesi Mete Adanır Spor Salonunda gerçekleşen törenle Gelecek İçin Minik Adım Spor İçin İlkadım ve İlkadım Sizden Fırsatlar Bizden projelerinin 4. Etabı faaliyete geçirildi.

"İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesiyle sosyal sanatsal kültürel sportif projelerimize ve yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “Hepimizin bildiği gibi "ağaç yaşken eğilir." Çocuklarımızı bu yaşlarda sporla tanıştırabilirsek, bu yaşlarda onlara sporu sevdirebilirsek onların geleceğini daha sağlıklı bir zeminde oluşturabiliriz. İşte bizler de çocuklarımızın hem gelişimlerine katkı sağlamak hem de onları sporla buluşturmak amacıyla en sevdiğim projelerden bir tanesinin sezon açılışını hep birlikte gerçekleştirdik. Belediye olarak spora çok önem veriyoruz. Çünkü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın küçük yaştan itibaren sporla tanışması için geliştirdiğimiz birçok proje var. Sağlık İçin Spor Spor İçin İlkadım projesi kapsamında Gelecek İçin İlkadım, Spor İçin İlkadım anlayışıyla geçen yıl 25 bin çocuğumuzu sporla buluşturduk. Çocukların küçük yaşta spora eğiliminin arttırılması noktasında badminton alanında Türkiye şampiyonları yetiştirdik. Minik çocuklarımızı ve ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf çocuklarımızı da sporla tanıştırarak o çocukların hangi spora eğilimli olduklarını da ortaya çıkartıyoruz. Çocukları daha sonra kendi branşlarında uzmanlaştırıyoruz. Çocuklarımıza şimdi sahip çıkarsak, kötü alışkanlıklar ve kötü arkadaşlardan korumuş oluruz. Spor demek, disiplin, ahlak ve sosyalleşme demektir. Bu projemize destek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyorum. Çocuklarımızı okullarından kendi araçlarımızla alıp sporla buluşturuyoruz. Bundan sonra da spora ve geleceğe olan yatırımımız devam edecek” dedi.

KEKLİK “ ÇOCUKLARIMIZIN KÜÇÜK YAŞLARDA SPORLA TANIŞMASI ÇOK GÜZEL”

Ardından konuşan İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik, Çocuklarımızın hayatında en kalıcı değerlerin kazandırıldığı okul öncesi dönemde çocuklarımızın spor ile tanışması, sosyal ilişkiler, paylaşım ve eğitimin yaşandığı bu ortamın sağlanması her türlü paylaşımın üzerinde. Çocuklarımızın gelişimi için önemli ve büyük bir adım olan bu projeye ortaklık etmek de ayrıca bir mutluluk kaynağı. İlkadım Belediyesi ve Belediye Başkanımız Erdoğan Tok, her konuda olduğu gibi bu konuda da son derece isabetli ve verimli bir uygulamayla çocuklarımıza önemli bir hizmet sunmuş oluyorlar. Bu nedenle tüm katkılarından dolayı Belediyemiz, değerli Başkanımız ve çocuklarını buraya getiren velilerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Başkan Tok’un çocuklara hediyelerini takdim etmesinin ardından İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, İlkadım Kaymakamı İbrahim Keklik ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ile birlikte çocuklarla çeşitli spor faaliyetleri gerçekleştirdiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.