İLKEM ETÜT VE EĞİTİM MERKEZİNDE YKS YOĞUNLUĞU

İLKEM ETÜT VE EĞİTİM MERKEZİNDE YKS YOĞUNLUĞU

4 Mayıs 2022 - 14:41

İLKEM ETÜT VE EĞİTİM MERKEZİNDE YKS YOĞUNLUĞU

Türkiye Geneli derecesi de dahil olmak üzere her yıl ilk bin ve beş binde yer alan öğrencileri ile başarı grafiğini zirveye taşıyan İLKEM Etüt ve Eğitim Merkezi de bu yıl Türkiye geneli derecesi yapmak için gayret ediyor.2021-2022 Eğitim öğretim yılında 60 LGS öğrencisi ve 300 YKS öğrencisi ile İLKEM Eğitim Merkezlerinde destekleme kursları hizmet vermeye başladı.

İLKEM ETÜT VE EĞİTİM MERKEZİNDE YKS YOĞUNLUĞU
Son Güncelleme :

08 Ekim 2021 - 13:31

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İlkadım Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan sınav hazırlık kurslarına yoğun bir başvuru yaşanıyor. Destekleme ve Yetiştirme kursları olan (DYK) kursları ile üniversiteye hazırlanan öğrenciler için İlkadım Belediyesi Derebahçe, Kadifekale ve Yaşardoğu İLKEM olmak üzere 3 farklı şubede TYT- AYT Sınav hazırlık kurslarıyla öğrencilerini hayallerindeki meslekleri okuyabilmeleri için hizmet veriyor. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yoğun bir kayıt dönemi geçiren İLKEM Etüt ve Eğitim Merkezi YKS ve LGS olmak üzere 360 öğrenci ile eğitim öğretim sürecine başladı. Kurs merkezlerinde pandemi şartları dikkate alınarak hizmetlerine devam eden İLKEM,HES kodu ,maske, mesafe ve hijyenik kurallar, ateş ölçer desteğiyle öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim almalarına olanak sağlıyor. Uzman kadrosu ile gençlerin geleceği için hizmet veren eğitimciler, YKS /Üniversite hazırlık kurslarının yansıra Lise 4 ve mezun öğrencileri TYT-AYT sınavlarına hazırlık kursu 8.sınıf öğrencilerine ise LGS( Liselere Giriş Sınavı) sınavlarına deneme sınavları, birebir rehberlik-danışmanlık hizmeti, motivasyon seminerleri hazırlanıyor.

“Pandemi şartları başarı ivmesinin hızını kesmedi”

Pandemi şartlarına rağmen On-lıne eğitim programları ve yüz yüze telafi programları ile öğrencilerinin başarılarına katkı sağlayan merkez 2020 yılı eğitim döneminde eğitim alan 300 öğrenciden 240’ı YKS sınavına 60’ı ise LGS sınavına hazırlandı. YKS hazırlanan öğrencilerden 140’ı 4 yıllık Lisans bölümlerine yerleşirken 60’ı ise ön lisans bölümlerine yerleşerek başarılarını tescilledi. LGS’ye hazırlanan 60 öğrenciden 27’si nitelikli okullara,23’ü ise ortaokul başarı puanına göre 10’u ise ise adrese dayalı olarak istedikleri liselere yerleşmeye hak kazandı.

“Öğrenci dostu uygulamalarımıza devam edeceğiz”

İlkadım ilçesinin eğitim ve öğretim yönünde öne çıktığı bölgelerden bir tanesi haline geldiğini altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Şehrimizin en fazla eğitim kurumuna sahip olan bir belediye konumundayız. Gençlerimizin yanında olmak ve sınav heyecanlarını azaltmak adına çalışmalar yürütüyoruz. Gençlerimiz gayretlerinin neticelerini en güzel şekilde alacaklar inşallah. Benim onlara güvenim tam. İlkadım Belediyesi olarak öğrenci dostu uygulamalarımıza devam edeceğiz. Geleceğimiz olan evlatlarımızın başarısını görmek bizim için büyük bir mutluluk ve gururdur. Sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan gençlerimizin ve ailelerine bu zorlu süreçte başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.