İLKEMLİ 150 ÖĞRENCİ KİTAP FUARINDA

İLKEMLİ 150 ÖĞRENCİ KİTAP FUARINDA

Yüzlerce yazar ve yayınevinin katıldığı 7. Karadeniz Kitap Fuarında İLKEM’li 150 öğrenciyi kitapların büyülü dünyası ile buluşturan Başkan Demirtaş, İlkadım Belediyesi olarak eğitime, kültüre her zaman en üst seviyede...

Yüzlerce yazar ve yayınevinin katıldığı 7. Karadeniz Kitap Fuarında İLKEM’li 150 öğrenciyi kitapların büyülü dünyası ile buluşturan Başkan Demirtaş, İlkadım Belediyesi olarak eğitime, kültüre her zaman en üst seviyede destek ve önem verdik" dedi.

İLKEM Eğitim Merkezi öğrencileri kitapseverlere kapılarını açan Tüyap Kitap Fuarını ziyaret etti.1-9 Ekim 2022 tarihleri arasında Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen 7. Karadeniz Kitap Fuarında Okur Yazar Buluşmaları kapsamında edebi eserler hakkında bilgi edinebilmeleri için 150 öğrenci uzman eğitmenler eşliğinde Tüyap Kitap Fuarını ziyaret etti.

Araştıran, sorgulayan, öğrencilerin okumaya teşvik edilmesi ve okuma alışkanlığı kazandırılması hedeflenen ziyarette öğrenciler, sevdikleri yazarlarla tanışmanın, küçük söyleşiler yapmanın ve kitaplarını imzalatmanın mutluluğunu yaşadılar.

“Yarınların yararına bir etkinlik”

Bu herhangi bir etkinlik değil.Bu ülkenin gelişmesine yarınlarının daha iyi olmasına yönelik, insanların aydınlanmasına yönelik bir fuar olduğunu ifade eden İLKEM Eğitim Koordinatörü Davut Öz,”Kültürel etkinliklere sahne olan bu fuarın, öğrencilerimizin hem kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına, sevdikleri şair ve yazarlara merak ettikleri soruları yönelterek bilgi sahibi olmalarına; hem sosyal hayatlarında hem de derslerinde faydalı olacağına inanıyoruz.Öğrencilerimizi sınava hazırlamanın yanı sıra onların donanımlı olarak yetişmeleri için gayret ediyoruz"dedi.

“Birçok evde kitaplık kavramı yok”

Bu yıl 207 yayın evinin katılımıyla gerçekleşen kitap fuarında öğrencilerimizin istifade etmesi için ulaşım dahil tüm imkanlarımızı seferber ettik diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Pandemi sonrası kitap fuarına bir çok okur yazar özellikle ilk ve orta öğretim çağındaki öğrenciler bir araya geldi. Çocuklar ailelerinden kitap sevgisi görmeyince kitaptan uzaklaşıyor Birçok evde kitaplık kavramı yok.En önemli sorun herhalde budur diye düşünüyorum. İLKEM Eğitim Merkezinde geleceğini şekillendirecek olan yavrularımızın kitaplardan uzak kalmaması adına katkı ve destek sunduk.Tüm çocuklarımızı fuara katılarak kitaplarla ve yazarlarla bir araya gelmeye davet ediyorum" diye konuştu.

Kitap fuarında hoş vakit geçiren İLKEM’li öğrenciler ulaşım ve fuar ziyareti için katkı ve destek veren Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a teşekkür ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.