İLKEM’Lİ ÖĞRENCİLER SINAVLARA FARKLI HAZIRLANIYOR

İLKEM’Lİ ÖĞRENCİLER SINAVLARA FARKLI HAZIRLANIYOR

İlkadım Belediyesi İLKEM Eğitim Merkezi 8.sınıf öğrencilerine yönelik “LGS’ye Hazırlanıyorum” seminerleri başladı. Sınav zamanına kadar devam eden deneme sınavlarıyla öğrencilerin başarı ivmeleri dalında uzman eğitmenler...

İlkadım Belediyesi İLKEM Eğitim Merkezi 8.sınıf öğrencilerine yönelik “LGS’ye Hazırlanıyorum” seminerleri başladı. Sınav zamanına kadar devam eden deneme sınavlarıyla öğrencilerin başarı ivmeleri dalında uzman eğitmenler tarafında takip edilip zayıf olan derslere yönelik motivasyon eksikliği ortadan kaldırılıyor.

Geleceğin teminatı olan gençlerin eğitimlerine destek olmak amacıyla ilkadım'da çeşitli çalışmalar yürüten İLKEM eğitim merkezi gerek ders içi gerekse ders dışı etkinlikler ile sınav öğrencilerinin yanında olmaya devam ediyor.

4 farklı şubede 230 öğrenci LGS Hazırlık kurslarına sınav kaygısından uzak eğlenerek öğreneceği bir ortamda hazırlanıyor.

Her ay 3 farklı deneme ve Türkiye Geneli Sınav sorularını birebir soru çözüm saatlerinde çözen öğrenciler ders saati dışında ise çağın şartları ve ihtiyaçları göz önüne alarak Deprem tatbikatı, yaparak ve yaşayarak öğrenme tekniği ile bir takım basit ve güvenli deneylerin yanı sıra bilgi yarışmaları ile öğrendiklerini tatlı bir rekabet ile sergiliyorlar.

“Her zaman yanınızda olacağız”

İLKEM Eğitim Merkezi'mizde geleceğimizi temin edecek, koruyacak olan her gencin değeri bizim için çok önemlidir diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Öğrencilerimizin bilgi çağında en iyi şekilde yetişmesini sağlamak istiyoruz. Bu sınavlar ile onların bilgi seviyelerini görebilecekleri sınav öncesinde eksiklerinin giderilmesini amaçlıyoruz. Gençlerimizden isteğimiz kendileri için bir hedef koymaları ve o hedefe ulaşmak için azimle çalışmalarıdır. Onların başarısı bizim için büyük bir mutluluk ve gururdur. Sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan gençlerimizin ve ailelerinin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.