“İmar Barışı, Sevindirdi”

“İmar Barışı, Sevindirdi”

“İmar Barışı" olarak bilinen ve 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözülmesi ile ilgili yönetmeliğin bugün Resmi Gazete yayınlanması büyük sevinç yaşattı.

Kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen, 13 milyon konutun imar ve iskan sorununu çözmesi hedeflenen Yapı Kayıt Belgesi verilmesine ilişkin düzenlemenin usul ve esasları Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Yapı Kayıt Belgesi 31 Aralık 2017'den önce yapılmış yapılar için verilecek. Belge için müracaatlar 31 Ekim 2018'e kadar yapılacak, belge bedeli ise 31 Aralık 2018'e kadar ödenebilecek.

Ramazan ayının 21’incİ günü İlkadım Belediyesi Komşu İftarları Zeytinlik ve Hastane Mahallesi sakinlerini bir araya getirirken Başkan Tok; “Dönüşüm adına verdiğimiz sözleri bir bir tutuyoruz” dedi.

Ramazan ayının 21’incİ günü Hastanebaşı Camisi 2. Bulvar üzerinde kurulan İlkadım Belediyesi Komşu İftarları Gönül Sofrası Zeytinlik ve Hastane Mahallesi sakinlerini bir araya getirdi. Binlerce mahalle sakinin katıldığı iftar alanını gezerek vatandaşlarla sohbet İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Ramazan ayının kardeşliğinin İlkadım’ da yaşandığını vurguladı.

“HER ŞEY YARINLARIMIZIN TEMİNATI EVLATLARIMIZ İÇİN”

İftar öncesinde alana gelerek vatandaşlarla tek tek konuşan Başkan Tok, yoğun katılımdan mutluluk duyduğunu belirtti. Tok, "Her yaştan vatandaşımız ile iftar sofralarımızda bulunmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Ancak geleceğimizin teminatı değerli yavrularımızın burada gülümsediklerini görmek ayrı bir mutluluk vermekte. Soframızı güzelleştiren sevimli yavrularımızın ve gençlerimizin elleri tek tek sıkıyorum ve isteklerini dinliyorum. Bunun yanında daha iyi bir eğitim almaları için eğitim kurumlarımıza elimizden gelen desteği sağlıyoruz. 4 yıl gibi kısa bir sürede 62 çocuk parkı ve 12 halı saha yaptık. Gençlerimiz için Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezini hizmete sunduk. Geleceğimizin teminatı yavrularımızın mutluluğu için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

“TOK, İMAR BARIŞIYLA SORUNLAR ÇÖZÜLECEK”

Ardından vatandaşlar tarafından en çok merak edilen konular arasında olan İmar Barışı hakkında bilgi veren Başkan Tok; “Hastane mahallemizin de içerisinde bulunduğu mahallelerimiz için geçtiğimiz yıllarda kentsel dönüşümün yolunu açarak en önemli sorunlardan birine çözüm olmuştuk. Şimdi ise vatandaşımızın doğalgaz sorununu ortadan kaldıracak yasa tasarısı ile İmar Barışı geliyor. Aftan faydalanacak her vatandaşımız doğal gaz için başvuru yaparak yıllardır çözüm bulamamış bu sorundan kurtulmuş olacaklar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde gerçekleştirilen af yasası 8 Haziran’da yürürlüğe giriyor. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

ELLER DUALARLA GÖĞE YÜKSELDİ

İlkadım Belediyesinin İlkadımlılara Ramazan ayını dolu dolu yaşatmak için düzenlediği programlardan olan teravih programı için adres Gürbüz Camii oldu. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’un yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel’in katıldığı Kur’an-ı Kerim tilavetini Kocatepe Camii İmam Hatibi İsmail Coşar hoca gerçekleştirdi. Okunan dualar tüm şehitler ve dünyanın her yerindeki mazlum ve mağdurlar için okunurken eller göğe yükseldi. Teravih çıkışı Başkan Tok İlkadım Belediyesi tarafından ikram edilen lokmalar ve çaylar eşliğinde vatandaşlarla sohbet etti ve taleplerini dinledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.