İstanbul'da yaşayanlar dikkat! Belediye 4500 TL kırtasiye yardımı başvurularını açtı

İstanbul'da yaşayanlar dikkat! Belediye 4500 TL kırtasiye yardımı başvurularını açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi müjdeyi verdi! Başvuran kişilere kırtasiye yardımında bulunulacak. Detaylar haberimizde.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu kırtasiye desteği başvuruları başladı. Başvuru koşulları neler? Nereden başvurulur? Tüm detaylara haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN 4 BİN 500 LİRALIK EĞİTİM YARDIMI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kırtasiye destek paketleri dağıtımına başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz dört yılda olduğu gibi bu yıl da ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kırtasiye seti dağıtım hizmetine devam etmekte. Belediye okulların açılmasıyla birlikte ailelerin üzerindeki ekonomik sorunu biraz da olsa aza indirmek adına kırtasiye yardımı yapıyor. İBB bu yardımı maddi olanakları az olan öğrencilere yapmaktadır. Bu yardımdan yalnızca T.C. vatandaşı öğrenciler yararlanmaktadır. Bunun yanı sıra ikamet yeri İstanbul olmalıdır. Bu yardımdan yararlanmak için bazı koşulların sağlanması gerekmektedir. Bunlar; öğrenim belgesi, öğrencinin kimlik fotokopisi, velinin kimlik fotokopisi, engelli öğrenci ise engel durumunu gösteren sağlık belgesidir. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 4 Bin 500 Liralık Eğitim Yardımı

Bu yardımdan şehit çocukları, öksüz yahut yetim çocuklar ve engelli öğrenciler faydalanabilmektedir. Başvuruları internet aracılığı ile çevrim içi yapılabilir. Bunların yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün Edirnekapı Sosyal yardımlaşma veznesine yada Anadolu yakasında bulunan Selimiye veznesine yada mahalle muhtarınız aracılığı ile de başvuruda bulunabilirsiniz. Kırtasiye yardım ücreti ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim görenlere 500 lira üniversitede öğrenim görenlere ise 1 bin 500 lira üç taksitle toplam 4 bin 500 olarak verilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.