Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

20 Kasım tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Kabine Toplantısının sona ermesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan kameralar karşına geçerek son dakika açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 20 Kasım Pazartesi 2023 tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı yaklaşık 3 saat sürerken Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısının sona ermesi ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kameralar karşısına geçerek son dakika açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SON DAKİKA AÇIKLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Kabine Toplantısının ana gündem maddelerinden biri de Hamas - İsrail gerilimi oldu. Beştepe’de gerçekleştirilen toplantı sonrası kameralar karşına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

''Türkiye Yüzyılı’nın inşası için verdiğimiz mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürüyoruz.'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG hakkında ''TOGG şimdiye kadar 12 bine yakın teslimat yaptı. Üretim bandından inen ve teslim edilen araç sayısı günden güne artıyor. Bu yarışa nasıl isabetli bir zamanda dahil olduğumuz daha iyi anlaşılacaktır.'' ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN İSRAİL’E TEPKİ

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İsrail, suyunu, yakıtını, iletişimini keserek insanları öldürmüyor, umutlarını da kırıyor. Gazze’de 7 Ekimden beri bir vahşet, gaddarlık yaşanıyor. Gazze’de hizmet veren tüm hastaneler İsrail tarafından yıkıldı. Hastanelerde yaşanan vahşeti hepimiz gördük.Hamile kadınları katletmekle övünen bir cinnet hali içindeler. Çocukları, yaşlı erkek ve kadınları uçaklarla, tanklarla, toplarla bombalayarak, üzerlerine mermi yağdırarak öldürmenin adı savaş değil barbarlık, eşkıyalık, devlet terörüdür.

Netenyahu, İsrail halkı üzerinde yitirdiği itibarı hastaneleri, ibadethaneleri, okulları bombalayarak yeniden canlandırmak peşindedir. Neredeyse tüm hastaneler ya yıkıldı, ya zarar gördü ya da kullanılamaz hale geldi.

El Ehli Baptist ve Şifa hastanelerinde yaşanan vahşeti hepimiz takip ettik. Bu hastanelerle ilgili İsrail’in ortaya attığı iddiaların tamamen safsata olduğu anlaşıldı.'' dedi.

"KKTC'DEKİ KARDEŞLERİMİZİN 15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kıbrıs Türkü kardeşlerimize uygulanan tecridin kırılması yanında Türk dünyasının Kıbrıs halkına desteğini ortaya koymuştuk. KKTC'deki kardeşlerimizin 15 Kasım Cumhuriyet Bayramını tekrar tebrik ediyorum.'' ifadelerine yer verdi.

RİZE'DEKİ YATIRIMLAR

Rize'de yapılan yatırımlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Rize'de bakanlıklarımız ve belediyelerimizin tamamladığı 2 milyar 886 milyon lira yatırım bedeli olan eser, proje ve hizmetlerin resmi açılışını gerçekleştirdik. 36,7 kilometre uzunluğundaki Ayder yolunun temelini de bu vesile ile atık.'' dedi.

EKONOMİK İŞ BİRLİĞİ

Ekonomik iş birliklerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 8-9 Kasım tarihlerindeki Taşkent'te Özbekistan Cumhurbaşkanı ve katılımcı ülkenin liderleriyle bir araya geldik. İran ve Pakistan'la birlikte kurduğumuz Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın kurumsal kapasitesini güçlendirmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde havanın, suyun, toprağın, ağacın ve varisi olduğumuz bütün güzelliklerin korunması için daha çok çalışacağız. Türkiye Yüzyılı'na Nefes sloganıyla yürüttüğümüz bu çalışmalara destek veren herkese teşekkür ediyorum.'' dedi.

"ÜLKEMİZE DÜNYANIN EN GENİŞ KAPSAMLI SOSYAL GÜVENLİK VE SAĞLIK SİSTEMİNİ KAZANDIRDIK"

''Ülkemize dünyanın en geniş kapsamlı sosyal güvenlik ve sağlık sistemini kazandırdık. Devletimizin şefkat şemsiyesi dışında hiçbir vatandaşımızın kalmaması için özel çaba harcadık. Çeşitli destek programlarından evde bakım hizmetlerine farklı alanlarda yeni düzenlemeleri devreye aldık. Diğer alanlar gibi sosyal devlet uygulamalarında mevcutla yetinmiyor kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Darülaceze Sosyal Yaşam bunun en son örneğiydi.'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye olarak iklim değişikliğine bağlı ortaya çıkan çevre sorunlarından tüm dünya gibi biz de olumsuz etkileniyoruz. Yaşadığımız sel, fırtına ve su baskınları bunlardan sadece birkaçıdır. Dün 9 insanımız vefat etti, 52 vatandaşımız yaralandı. 7 bin personelimizin hızlı müdahalesi neticesiyle hamdolsun 110 insanımızı kurtardık. Zonguldak açıklarında batan geminin bulunmasına yönelik arama çalışmalarımız devam ediyor. Vefat eden vatandaşlarımıza rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum.

Devletimiz afetzede kardeşlerimizin yanındadır. Zarar tespit çalışmalarımız hızla tamamladıktan sonra destek ödemelerini yapacağız. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin diliyorum. Sizleri sevgiyle, saygıyla, selamlıyorum, kalın sağlıcakla.'' diyerek sözlerini sonlandırdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.