KADIN ADAYLAR TEK SES OLDU

KADIN ADAYLAR TEK SES OLDU

Türk Kadınlar Birliği Samsun Şubesi Kadın Milletvekili Aday Adayları İle Buluşuyor başlığı altında düzenlenen etkinlik, Atakum Belediyesi Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.Milletvekili aday...

Türk Kadınlar Birliği Samsun Şubesi Kadın Milletvekili Aday Adayları İle Buluşuyor başlığı altında düzenlenen etkinlik, Atakum Belediyesi Hasan Ali Yücel Gençlik, Bilim ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Milletvekili aday adayı kadınlar, “İstanbul sözleşmesi Yaşatılmalı” diyerek, kadın cinayetleri ve çocuk istismarcılığının önüne geçilmesi hususunda tek yürek, tek ses oldular.

Türk Kadınlar Birliği Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Meral Aktaş Ömür’ün moderatörlüğü’nde gerçekleştirilen buluşmada, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Av. Gülay Deveci, Av. Nilsu İrem Koçyiğit Bahadır, Diş Doktoru Melis Kalkavan Erdoğan, Eğitimci Neşe Kangüleç, İYİ Parti’den Eğitimci Esma Ercan, Birsen Öztürk, Deva Partisi’nden ise Av. Kebire Birer Türk, Gülşen Kahveci ve Gelecek Partisi’nden Hatice Yiğit Çakır ile Hukuk Fakültesi Öğrencisi Hazal Gülcan Yılmaz bir araya gelerek görüşlerini ve amaçlarını dile getirdiler.

6284 SAYILI YASA KORUNMALI

İstanbul Sözleşmesi’nin tekrar yürürlüğe girilmesi konusunun yansıra mevcutta var olan 6284 Sayılı Yasa’nın karşılaşabileceği tehditler hakkında endişe ve fikirlerini ortaya süren milletvekili kadın aday adayları, doğal çevrenin korunması hususunda gerekli önlemlerin alınması ve tabii varlıkların talan edilmesi karşısında gerçekleştirilen politikalara da dur denilmesinin gerekliliği üzerinde görüş bildirdiler.

SİYASET DİLİ DEĞİŞMELİ

Atatürk yolunda, laik,sosyal devletin devamı için mili bayramların aynı ruh ve inanç içerisinde yeniden kutlanılması gerekliliğini savunan kadın aday adayları, siyaset dilinin değişmesi gerekliliğini öne sürerken, kadın erkek eşitliğinin de ancak eğitim kalitesinin arttırılmasıyla gelişebileceğini ifade ettiler.

Ayrıca buluşmaya katılamayan Saadet Partisi milletvekili aday adayı Beyhan Gülenç adına söz alan Kadın Kolları Genel Merkez Sorumlusu Diş Hekimi Sevilay Şen, partisinin kadın politikaları hakkında görüşlerini belirtti.Türkiye’yi yaşanabilir bir toplum haline getirebilmek için bir olunmasının gerekliliğinin altını çizen kadın milletvekili aday adayları seçilmeleri halinde, sadece bölgelerinin değil bütün kadınların sesi olacaklarını ifade ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.