Kamu kurumlarına binlerce memur alımı var! KPSS ve yaş şartıyla hemen başvurabilirsiniz

Kamu kurumlarına binlerce memur alımı var! KPSS ve yaş şartıyla hemen başvurabilirsiniz

Kamuoyuna yeni bir duyuru yapıldı. 21 Eylül 2023 tarihinde yayımlanan resmi gazeteye göre hükümet, lise ve üzeri eğitime sahip 6 bin 421 memur ve çalışanı işe alacak.

Kamu kurum ve kuruluşları memurlara yönelik iş ilanları yayınladı. 21 Eylül 2023 tarihli Resmi Gazete tebliğine göre memur ve personel alımı olarak çeşitli pozisyon ve niteliklerde toplam 6.421 kişi işe alınacak. Bu nedenle başvuru yaparken 2022 KPSS sınavından en az düzeyde 50 puan almış olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde bazı ilanlarda KPSS'siz memur olarak işe alınacağınız varsayılmaktadır. İlanın detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

"6421 adet memur iş ilanı yayınlandı"

İstanbul, Fatih Belediye Başkanlığı'na Memur Alım İlanı:

Fatih Belediyesi'nde alım sürecinde genel idare hizmetleri sınıfı 10'uncu sınıftan 30 Zabıta Memuru işe alınacak. Hem erkekler hem de kadınlar başvuruda bulunabilir. Başvuru için KPSS puanının 70 olması gerekmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı'na Personel Alım İlanı:

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre toplam 2 bin 450 personel işe alınacak. Bu yıl okul, görme engelli ve işitme engelli öğrencilere eğitim vermek üzere yeni personel almayı ve engelli öğrencilere eğitim vermek üzere yeni pozisyonlara yerleştirmeyi planlıyor. İlgili alımlar arasında 100 çalışanlı KKÖ (Kuran Kursu öğretmeni), 2300 çalışanlı İH (İmam Hatip) ve 50 çalışanlı MK (Müezzin Kaim) yer alıyor. Başvuru yapabilmek için en az üniversite mezunu olmanız ve KPSS puanının 50 olması gerekmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne İtfaiye Eri Alım İlanı:

Önlisans mezunu adaylardan 50 itfaiyeci, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin genel idari hizmet sınıfına 10'uncu sınıf çalışanı olarak istihdam edilecek.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'ne Personel Alım İlanı:

Üniversite, psikoloji bölümüne görevlendirilecek bir araştırma görevlisi almayı planlıyor. Başvuruların 5 Ekim 2023 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu'na Personel Alım İlanı:

Adli program kapsamında her üniversitede bir "Doktor Öğretim" üyesi istihdam edilecek. Başvuruların 5 Ekim 2023 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

İstanbul Gedik Üniversitesi'ne Personel Alım İlanı:

Sağlık Bilimleri Fakültesi'nde çeşitli pozisyonlar için personel alımları devam etmektedir. Alım: Ayrıca 3 doçent, 1 profesör ve 2 doktora öğretim üyesi alımı da yapılacak.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne Personel Alım İlanı:

RTE Üniversitesi, çeşitli fakültelerden 31 devlet öğretmeni almayı planlıyor. Başvurular ekim ayına kadar yapılacak.

Üsküdar Üniversitesi'ne Personel Alım İlanı:

Öğretmenlik pozisyonları için toplam 52 kişi istihdam edilecek. Başvuruların 5 Ekim 2023 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

RESMİ GAZETE'NİN DUYURUSU: https://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2023/09/20230921-4-

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.