Kamu kurumuna daimi çalışacak ehliyetli şoför alımı başladı

Kamu kurumuna daimi çalışacak ehliyetli şoför alımı başladı

Kamu kurumunda görev almak isteyenlere güzel haber İŞKUR üzerinden geldi! Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılan açıklamada kamu kurumuna daimi olarak çalışacak ehliyetli şoför alımının başladığı açıklandı. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde!

Aktarılan habere göre TÜBİTAK Ankara’da şoför alımı yapacak. KPSS şartsız yapılacak olan personel alımında başvuruların 15 Ocak tarihine kadar devam edeceği belirtildi. Adayların kura ile işe alınacağı ifade edilirken, başvuru şartları ve açıklamalar ayrıca ifade edildi.

DİĞER ŞARTLAR AÇIKLANDI

Yayımlanan personel alımında diğer başvuru şartları da açıklandı. İşte alıma ilişkin merak edilenler:

a) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

b) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

c) Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanda genel başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

  • TC vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından yasaklanmamış olmak
  • Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorununun olmaması
  • Yeni tip C, yeni tip CE ya da E sınıfı sürücü ehliyetine sahip olmak
  • Şoförlük konusunda en az 5 yıl deneyi kazanmak
  • Erkek adaylar için askerliğin tamamlanmış olması
  • Vardiyalı çalışmaya uygun olabilmek

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK?

Başvuruda bulunmak isteyenler için detaylar belli oldu. Buna göre 15 Ocak tarihine kadar devam edecek olan başvurular online olarak alınacak. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylar için noter huzurunda kura çekiminin 1 Şubat tarihinde yapılacağı aktarıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.