Kanser hastalarına umut ışığı doğdu! Bu ilaç kanserli ne kadar hücre varsa silip süpürüyor!

Kanser hastalarına umut ışığı doğdu! Bu ilaç kanserli ne kadar hücre varsa silip süpürüyor!

Çağın en önemli sorunlarından biri kanserdir. Yıllar süren araştırma ve geliştirmelerle her gün bir mucizeye tanık olmaktayız. Şimdiki mucizenin adı ise 'Sihirli İlaç'.. Mucize ilaç tüm kanserli tümörleri yok ediyor. Daha detaylı bilgi haberimizde..

Bilim insanları tarafından kanser hastalığına karşı başlatılan bir çalışmanın nihayet sonuna gelindi. Kanser hücrelerini öldüren ve diğer hücrelere de zarar vermeyen bir ilaç ürettiler. Kansere çare bulabilmek adına her yolu deneyen bilim insanları yeni bir ilaç geliştirdi. Ayrıca bu ilaç kanser hücrelerini tamamen yok edebilse de diğer hücrelere asla zarar vermiyor.

"Kanser hücrelerine veda etme zamanı geldi"

Yalnızca kanser hücrelerine saldıran yeni bir ilaç molekülü keşfedildi. Bu molekülün, çoğu kanser türünde tümörlerin büyümesine ve aynı zamanda da çoğalmasına yardımcı olan proteini tamamen yok etmesiyle, kanser hücreleri tamamen yok edilecektir.

Kanser hastalarına umut ışığı doğdu! Bu ilaç kanserli ne kadar hücre varsa silip süpürüyor!

Bu ilaçla ilgili birçok test yapan bilim insanlarının toplamda 70 farklı kanser türü üzerinde test yaptığı söylendi. İlaç şu ana kadar göğüs, prostat, beyin, yumurtalık kanseri rahim ağzı, deri ve akciğer kanserleri de dahil olmak üzere bu kanser türleri için laboratuvarda çok olumlu sonuçlar verdi.

Los Angeles'ta bulunan City of Hope Hastanesi'nde 20 yıl boyunca test edilen ilaç artık gelişimin zirvesi olarak görünüyor. Cell Chemical Biology dergisinin bir sayısında yayınlanan son araştırmalar, bu hapla 70'ten fazla kanser türünün öldürülebileceğini açıklıyor.

İlaç, City of Hope'ta bulunan ve Faz 1 klinik denemesine tabi tutulan insanların üstünde test edilmeye bile başlandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.