Katar’a Bir Askeri Takviye Daha

Katar’a Bir Askeri Takviye Daha

Arap ülkelerinin ambargosuna takılan Katar Devleti’ne ilk destek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden gelmişti. 9 Aralık 2016’da Katar’la Türkiye arasında yapılan ikili anlaşmanın gereği olarak Türkiye ilk askeri üssünü Katar’da...

Arap ülkelerinin ambargosuna takılan Katar Devleti’ne ilk destek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden gelmişti. 9 Aralık 2016’da Katar’la Türkiye arasında yapılan ikili anlaşmanın gereği olarak Türkiye ilk askeri üssünü Katar’da kurdu. Zengin bir petrol yatağına sahip olan Katar’la ikili ilişkiler çerçevesinde Türkiye Katar’a, şuanda 88 pesonelin bulunduğu, başlarında da bir binbaşının komutası olduğu bir kuvvet bulunuyor.

Türkiye’nin ardından, Pakistan’da Katar’a yardım maksadıyla asker gönderiyor. Sayının 20bini olacağı konuşuluyor. Bu konu için pakistan yönetimi meclise önerge getirdi. Önergenin pakistan hükümeti tarafından nasıl oylanacağı merak konusu olarak değerlendiriliyor.

Tüm bu gelişmelerin ardında Pakistan ile Türkiye arasında yeni anlaşmaların olabileceği de bildiriliyor.

Türkiye Katar’da kurulan askeri üste Katarlı askerlere eğitim verecek. Katarla yapılan ikili anlaşmalar sayesinde Türkiye yeni pazarlar elde edecek.

Uygulanan tüm ambargolara rağmen Katar’dan yeni bir açıklama daha geldi. En az bir yıllık daha malzemelerinin olduğunu müttefiklerimiz sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan kendi kendimize yetecek bir devlet haline gelebileceklerini açıkladılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.