Kayıt Dışı Emlakçılar Mercek Altında

Kayıt Dışı Emlakçılar Mercek Altında

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral ve oda üyeleriyle bir araya gelerek ruhsatsız emlakçılara karşı birlikte mücadele sözü verdi.

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok geçtiğimiz günlerde yapılan seçim ile yeniden Emlakçılar Odası Başkanlığına seçilen Mevlüt Oral ve yönetim kurulunu ağırladı. Seçim sonrası başarı dileklerini ileten Başkan Tok emlakçıların yaşadığı sıkıntıları ve talepleri de değerlendirdi. Ak Parti iktidarı ile yurt genelinde hızlı yükselişini sürdüren kentsel dönüşüm ve inşaat sektörünün önemli bir basamağını oluşturan emlakçılar Samsun’da da etkin rol almaya devam ediyor. Bu nedenle emlakçıların sorunlarının vatandaşa yansımadan hızla çözülmesi gerektiğini dile getiren Tok; “Belediyemizle resmi işlemler anlamında yakın ilişkileri bulunan emlakçı esnafımızın yanındayız” dedi.

“ERDOĞAN BAŞKAN HEPİMİZE YAKIN BİR BAŞKAN”

Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral ve yönetim kurulu üyeleri İlkadım gibi büyük bir ilçenin belediye başkanı olarak bizlere her zaman kapılarını sonuna kadar açan Başkan Tok’a teşekkür eden oda üyeleri, sektörün sıkıntılarını ve beklentilerini paylaştılar. Emlakçılar adına konuşan oda başkanı Oral; “Emlakçılar olarak hemşehrilerimizin en iyi ekonomik koşullarla gayrimenkul sahibi ve ya kiracısı olmaları için meslektaşlarımızla çalışıyoruz. Bizim amacımız her zaman vatandaşın karlı olduğu şartları oluşturmak bunun içinde en önemli etken güven ortamıdır. Bu düşünceler ile yaşadığımız sıkıntıların çözümü noktasında vatandaşa ve bizlere yakınlığı ile tanıdığımız Erdoğan Başkanımızdan yardım talebimiz oluyor. Yaşadığımız en büyük sıkıntı ise ruhsatsız ve kayıtsız emlakçılık yapan esnaflardır. Örneğin bakkal işleten bir esnaf kardeşimiz camına astığı satılık yazısı ile emlakçılık yapabiliyor. Uzmanlığı ve resmi yeterliliği olmadığı halde yapılan bu işlemler maalesef çoğu zaman vatandaşın mağduriyetine ve güven kaybına neden oluyor” diye konuştu

TOK; “KAYIT DIŞI EMLAKÇILIĞIN TAKİPCİSİ OLACAĞIZ”

Meslek odalarının taleplerine verdiği önem ve sunduğu çözümlerle dikkat çeken İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok vatandaşın ve esnafın ortak paydada sağlıklı kazanç elde etmesinin büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Tok; “Öncelikle Mevlüt Oral beye yeni başkanlık döneminin hayırlara vesile olmasını dilerim. Emlakçılar Odası önemli bir kuruluş ve vatandaşla bire bir temasa giren bir meslek dalına sahipler. Bu nedenle hem vatandaşımızın memnuniyeti hem de emlakçı kardeşlerimizin memnuniyeti büyük önem taşımakta. Bizlerden talep ettikleri her konuda elimizden geleni yapıyoruz. Ruhsatsız ve kayıt dışı emlakçılıkta hem belediyemizin gelirleri hem de emlakçı esnafı için sorun teşkil ediyor. İlkadım Belediyesi olarak Zabıta ve Ruhsat Müdürlüklerimizle bu işin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.