Kılıçdaroğlu'nun sandık çağrısı karşılık bulmadı mı? Sandığa gitmeyenlerin sayısı 10 milyonu geçti!

Kılıçdaroğlu'nun sandık çağrısı karşılık bulmadı mı? Sandığa gitmeyenlerin sayısı 10 milyonu geçti!

Oy kullanmayan kesimde çıkan sonuca göre bir diğer yandan Kılıçdaroğlu'nun "Sandığa gidin" çağrılarının karşılık bulmaması şeklinde yorumlandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kazanırken gerçekleşen 2. turda 10 milyon 400 bin seçmenin oy kullanmadığı ifade edildi. Uzmanlar konuya ilişkin değerlendirmede bulunurken bu noktada Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2. tur öncesi değişen söyleminin ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın destek açıklamasının etkili olabileceği ifade edildi.

Oy kullanmayan kesimde çıkan sonuca göre bir diğer yandan Kılıçdaroğlu'nun "Sandığa gidin" çağrılarının karşılık bulmaması şeklinde yorumlandı. 14 Mayıs tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 50 barajı adaylar tarafından geçilemezken seçim 2. tura kalmıştı.

2. TURDA OY KULLANMAYANLARIN SAYISI YÜKSELDİ!

kilicdaroglu-nun-cagrisi-karsilik-bulmadi-mi-15971022-7748-m.jpg

Geçtiğimiz gün 28 Mayıs'ta gerçekleşen 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milyonlar oy kullanmak üzere sanığa giderken resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçildi.

10 MİLYONU GEÇTİ!

2. tur seçimleriyle ilgili en çok dikkat çeken noktalardan birisi de sandığa oy kullanmak üzere gitmeyen vatandaşların sayısı oldu. 14 Mayıs'ta 8 milyon 300 bin seçmen oy kullanmazken, bu sayı dünkü seçimde 2 milyon artarak 10 milyon 400 bine ulaştı. Sandığa gitmeyen seçmenlerde Millet İttifakı'nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2. tur öncesi değişen söyleminin ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın destek açıklamasının etkili olabileceği ifade edildi.

Bir diğer değerlendirme ise ''Nasıl olsa kazanamayacağız'' düşüncesinin hakim olması olarak ileri sürüldü. Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk turda Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük oy alması Millet İttifakı destekçilerini umutsuzluğa düşürürken ''Nasıl olsa kazanamayacağız'' düşüncesinin oy kullanmayanların sayısında yükselmesine neden olduğu belirtildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.