Kimlik numarası son hanesi 0 2 4 6 8 olanlar hemen hesaplara baksın! Bakanlık 3.500 TL yatırdı

Kimlik numarası son hanesi 0 2 4 6 8 olanlar hemen hesaplara baksın! Bakanlık 3.500 TL yatırdı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı binlerce kişiye sosyal destek ödemesi müjdesi verdi. Paralar hesaplara yatırıldı, banka hesabı olan hemen kontrol etsin!

Kimlik numarası son hanesi 0 2 4 6 8 olanlar hemen hesaplara baksın! Bakanlık 3.500 TL yatırdı - Devlet ihtiyaç sahibi olan milyonlarca kişiye Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden sosyal destek ödemesi yapmaya devam ederken bu ödemelerden biri daha gerçekleştirildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu. Doğal Gaz Tüketim Desteği ödemeleri başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, hak sahibi 584 bin 941 haneye toplamda 399 milyon 947 bin TL ödeme yapacaklarını açıkladı.

DOĞALGAZ DESTEĞİ MART 2024 ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Bakan Göktaş, ihtiyaç sahiplerine yönelik yapılan ısınma yardımları kapsamında hayata geçirilen Doğal Gaz Tüketim Desteği’ni dönemsel olmaktan çıkartıp düzenli hale getirdiklerini söyledi. Düzenli Doğal Gaz Tüketim Destek Programına geçilmesiyle birlikte vatandaşların yardım programına her ödeme döneminde ayrıca başvuru yapmasına gerek kalmadığını ifade eden Bakan Göktaş, “Halihazırda ev sahibi veya kiracı olarak doğal gaz arzı sağlanan ilçelerde ikamet eden ve hanesinde mesken türü doğal gaz aboneliği bulunan vatandaşlarımız başvurularının onaylanmasının ardından ikamet ettikleri haneye ait faturalarını ödeme birimlerine ibraz etmeleri yoluyla ikamet ettikleri ilçeye karşılık gelen tutardan düzenli olarak yararlanabilecek” dedi.

Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteği’ne başvuruların 2023 Aralık ayında e-Devlet “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” üzerinden alınmaya başlandığını hatırlatan Bakan Göktaş, “Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteğimizde ödemeler başladı. Bu doğrultuda Düzenli Doğal Gaz Tüketim Desteği kapsamında 2023 yılı Ekim-Kasım-Aralık, 2024 yılı Ocak-Şubat ayları için hak sahibi 584 bin 941 haneye toplamda 399 milyon 947 bin TL ödeme yapacağız” diye konuştu.

Söz konusu ödemeler illere göre değişmekle beraber en düşük 1.500 TL ve en yüksek 3.500 TL arasında ödeniyor. Türk vatandaşı olan ihtiyaç sahipleri e-Devlet üzerinden de doğalgaz destek ödemesi için başvuru yapabiliyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.