Kira fiyatları düşecek mi? Uzman isim konuya açıklık getirdi!

Kira fiyatları düşecek mi? Uzman isim konuya açıklık getirdi!

Vatandaşın isyan ettiği artan kira fiyatlarının önüne bir türlü geçilemezken Gayrimenkul Uzmanı Şule Alp konut kiraları ile ilgili konuştu.

Sürekli olarak artan konut fiyatları vatandaşların en büyük sorunları arasında yer alırken özellikle de arttırılan kira fiyatlarına devlet bir ''dur'' demek için yüzde 25 sınırını getirmiş ve geçtiğimiz aylarda da bu sınır kuralını uzatma kararı aldığını açıklamıştı. Devlet fahiş fiyatların önüne geçmeye çalışsa da asgari ücretin üzerine çıkan kira fiyatlarıyla ilgili uzman isimden açıklama geldi.

Vatandaşın isyan ettiği artan kira fiyatlarının önüne bir türlü geçilemezken Gayrimenkul Uzmanı Şule Alp konut kiraları ile ilgili konuştu. Konut fiyatlarının düşmesi için formül veren uzman isim Şule Alp bakın neler söyledi...

KİRALAR DÜŞECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden kazanmasının ardından ilk iş olarak konut müjdesi vereceğini düşündüğünü belirten Gayrimenkul Uzmanı Şule Alp ''Cumhurbaşkanının yeni dönemde yapılacaklarla ilgili açıklayacağı çalışmaların başında gayrimenkul alanında birçok müjde vereceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Bunun yanı sıra yapımına başlanan ve tamamlanacak olan TOKİ konutlarının da kiraların düşmesine neden olacağını belirten Şule Alp hükümetin kurulmasının ardından inşaat sektörü ve gayrimenkul satışlarında da yükselişin yaşanmasında rol oynayacağını belirtirken şunları söyledi;

"Seçim dönemini artık geride bıraktık. Belirsizlik son buldu ve yatırımcı artık önünü görüyor. Gayrimenkul alanında yatırımcı artık arayış içine girdi. Seçimin hemen ardından gayrimenkul üzerine faaliyet gösteren işletmelerde yüzler gülmeye başladı. Hükümetin kurulmasının ardından öncelikle gayrimenkul üzerine kredilerde faiz oranlarının daha makul oranlara çekilmesi gerekiyor. Bu sayede yatırım ve satışlar hızlanacaktır. Vatandaşlarımız uygun faizlerle evlerini almak istiyor. Faizlerin düşmesi durumunda fırsatçılara da geçit verilmemelidir. Gayrimenkul fiyatlarında artış mutlaka takip edilmelidir. Vatandaşlarımız düşük faizli aldığı eve fazla para ödememelidir"

KONUT PİYASASINI NELER BEKLİYOR?

TOKİ konutları tamamlandığında birçok evin boşalacağına dikkat çeken Şule Alp "TOKİ konutlarının inşaatları birçok şehirde sürüyor. Bu büyük projeler tamamlandığında yeni evlerine geçecek vatandaşlarımızın boşaltacakları kiralık evler de piyasayı rahatlatacaktır" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.