Köktaş'tan kampanyaya destek

Köktaş'tan kampanyaya destek

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerikan malı akıllı telefonları boykot çağrısının ardından Samsun'da akıllı telefon üretimi yapan yerli teknoloji markası Reeder'in başlattığı kampanyaya tablet ve cep telefonu alarak destek verdi. 

Samsun'da kurduğu fabrikası ile yeni nesil, yerli teknoloji markası reeder, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Amerikan malı akıllı telefonları boykot çağrısının ardından kampanya başlattı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var, Venüs var Vestel var. Ne yaptığımızı anlasınlar. Biz kendimize yeteceğiz.” açıklamasını hatırlatan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, ilimizde üretimi yapılan reeder markasının tabletleri ve yüksek performanslı telefonları ile tanışmak için firmanın "İpone'unu getir, Türk Markası reeder telefonu götür" kampanyası ile harika bir fırsat sunduğunu belirterek destek çağrısında bulundu.
Tekkeköy'de bulunan reeder firmasının üretim yapıldığı fabrikayı ziyaret ettiğini başarılı çalışmalara imza atıldığını ifade eden Milletvekili Köktaş, kendisinin de kampanya ya destek vererek reeder marka tablet ve cep telefonu aldığını söyledi.
KAMPANYAYA DESTEK VERDİ
Amerika ile Türkiye arasında çıkan ekonomik krizden ötürü önce Amerika'nın ülkemize uygulamış olduğu gümrük vergilerine karşılık mütekabiliyet esasıyla Türkiye'nin de ABD'nin yaklaşık 50 ürününe vergileri arttırdığını ifade eden Milletvekili Köktaş sözlerine şöyle devam etti: "Bu ürün kalemleri arasında bugüne kadar yaklaşık 7 milyar dolarlık harcama yaptığımız Apple marka cep telefonları İpone önemli yer tutmuştur. Son 1 yıl içinde Samsun Tekkeköy ilçemizde kurulmuş olan yerli mühendislerin, yerli teknolojileri ile birleştirdiği reeder marka tablet ve yanında kendi markası olan cep telefonları piyasaya sürmeye başladı.
Bizde bu yerli ürünümüz olan reeder markasının yapmış olduğu kampanyaya ilk günden itibaren reeder tablet ve telefonlarımızı alarak katıldık.
Yerli üretim, yerli mühendislik tasarımı olan bu telefonu İpone kullanan herkesin kullanmasını arzu ve tavsiye ediyoruz.
Bu anlamda kendi ürettiğimiz ürünlere sahip çıkmadıkça, onların katma değerlerini arttırmadıkça, dışa bağımlılığımız devam ettikçe, Türkiye'nin başına böyle ekonomik yaptırımlar gelmesi kaçınılmazdır.
OMUZ OMUZA YÜRÜYECEĞİZ
Geçmiş dönemlerde ülkemiz bunları yaşadı. Bugünde bunları yaşıyoruz fakat bugün güçlü bir Türkiye olmamız, ekonomi temellerimiz sağlama oturmuş olmasından dolayı bugünkü krizi, geçmiş dönemlerdeki krizlere oranla çok daha kolay ve rahat atlatabileceğimizi inanıyorum.
Bu vesileyle Samsun şehrinin teknolojiye yapmış olduğu katkıdan dolayı gurur duyuyorum. Bu teknolojik ürünleri Samsun'umuza kazandıran yatırımcılara, müteşebbislere çok teşekkür ediyorum. Siz değerli basın mensuplarımızın aracılığı ile de buradan kendilerine de bir çağrıda bulunmak istiyorum.
Ne zaman, nerede bize ihtiyaçları olursa onların yanındayız, beraberiz, sağınızda solunuzda değil , omuz omuza yürümeye devam edeceğiz." diyerek sözlerine son verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.