KÖYE DÖNÜŞ BAŞLADI

KÖYE DÖNÜŞ BAŞLADI

Kavak ilçesi Bükceğiz Mahallesi'nin ulaşım çilesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımıyla sona erdi. Yol sıkıntıları biten mahalle sakinlerinden Metin Sarak, "Ulaşım çilesinden dolayı köye gelmek istemiyorduk" dedi.Samsun’un...

Kavak ilçesi Bükceğiz Mahallesi'nin ulaşım çilesi, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımıyla sona erdi. Yol sıkıntıları biten mahalle sakinlerinden Metin Sarak, "Ulaşım çilesinden dolayı köye gelmek istemiyorduk" dedi.

Samsun’un 17 ilçedeki altyapı çalışmalarına ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, mahalle yollarını yenileyerek kaliteli ve konforlu hale getiriyor.

Kendi iş makineleri ve personelleriyle gerçekleştirilen yol yapım faaliyetlerine hız veren Büyükşehir Belediyesi, Kavak ilçesinin Bükceğiz Mahallesi yolunu da yeniledi. 10 yıl önce kaplama yapılan ve artık kullanılamaz hale gelen 4.6 kilometrelik yolu genişleterek kazıyan belediye ekipleri, dolguyla temelini sağlamlaştırdı.

Ardından yola A ve B tipi sathi kaplama çalışması yapıldı. Yol çalışmalarının tamamlanması mahallede yaşayanları da memnun etti.

KÖSTEBEK YUVASI GİBİYDİ

Yollarının eskiden köstebek yuvası gibi olduğunu ifade eden mahalle sakinlerinden Metin Sarak, "Bir yerin yaşanılabilir olması için elektrik, yol ve su olmazsa olmaz. Biz yoldan gerçekten çok çile çektik. Köstebek yuvası gibiydi. Ana hattaki köy içinde tozdan topraktan, çamurdan duramıyorduk. Köyümüz artık yaşanabilir bir yer olmaktan çıkmıştı. Köye gelmek istemiyorduk. Ama yolumuz yapıldı artık çilemiz son buldu. Bundan sonra artık hep köydeyiz. Başkanımız Mustafa Demir’e ve ekibine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ŞEHİRLERARASI YOL GİBİ KONFORLU OLDU

8 yıldır Bükceğiz Mahallesi'nde imamlık yapan Yunus Yılmaz, "Ben buraya ilk geldiğimde yol berbat bir durumdaydı. Yol yama yapıla yapıla artık yolluktan çıkmıştı. Son yapılan çalışma ile önce altyapısı sağlamlaştırıldı. Ondan sonra da yol yapıldı. Çok güzel, çok konforlu oldu. Eskiden köye kimse gelmek istemiyordu. Artık köyden gitmiyorlar. Şehirlerarası yolda gider gibi gidiyoruz" diye konuştu.

BAŞKANIMIZ SÖZ VERDİ SÖZÜNÜ TUTTU

Ulaşım sıkıntısından dolayı köyden gidenlerin yolun konforunu gördükten sonra geri döndüklerini söyleyen Bükceğiz Mahallesi Muhtarı Muhterem Sarak da ,"Altyapısı ile düzenlemesi ile gayet güzel sağlam bir yola kavuştuk. Vatandaşımız rahata erdi. Çukurdan kaçmak isterken lastik yaran mı dersiniz yoldan çıkan mı dersiniz neler neler yaşadık. Ama artık o günler geride kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir buraya geldi bize dedi ki, ‘sizi bu çileden kurtaracağız.’ Sözünü de tuttu. Çileyi sona erdirdi. Ulaşım sıkıntısından dolayı köyden giden vatandaşlarımız da artık yolun konforunu görünce geri dönmeye başladı. Çalışmada emeği geçen herkesten Allah razı olsun" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.