KPSS'den 60-62-65 puan alanların belediyede işi hazır! Başvuru ekranı açıldı

KPSS'den 60-62-65 puan alanların belediyede işi hazır! Başvuru ekranı açıldı

Cide Belediyesi, KPSS puanı 60 olan personel alımı yapacağını duyurdu. Kurum, yayınladığı resmi duyuru metniyle birlikte merak edilen tüm detayları açıklayarak, 10 Ekim 2023 tarihi itibariyle başvuruları bizzat toplayacak.

Cide Belediyesi, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49'uncu maddesi ve yerel yönetimlere ilk kez atanacakların muayenesi ve atanmasına ilişkin yönetmelik çerçevesinde veteriner hekim ve veteriner teknisyen alımı yapacağını duyurdu. Koşullar ve başvuru tarihi ile ilgili tüm detaylar hakkında bilgiler veren belediye, başvuru yapacak adaylardan en az 60 KPSS puanı talep ediyor.

BAŞVURU TARİHİ VE TÜRÜ

Cide Belediyesi çalışanları için başvurular 16 Ekim 2023'te başlayacak ve 20 Ekim 2023'e kadar devam ettirilecek.

Adaylar başvurularını Cide Belediyesi İl Mahallesi Cumhuriyet Meydanı No:18 İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü 3. Kat Cide/KASTAMONU adresine bizzat ya da iadeli taahhütlü posta yoluyla yapabilirler.

Cide Belediyesi KPSS'den 60 puanla personel alımı

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

- Türkiye vatandaşı olması,

- Kamu haklarından mahrum olunmaması,

- Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde öngörülen süreler geçmiş olmasına rağmen; Millî güvenliğe karşı suçlar, anayasal düzene, düzenin işleyişine karşı olan suçlar, zimmete para geçirme, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık yapma, sahteciliğe bulaşma, güveni kötüye kullanma, dolandırıcılık, kişi bir yıl veya daha fazla hapis cezasına çarptırılmış veya affedilmiş olsa bile Kasıtla işlenen bir suç için, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlar için, iflas, ihaleye fesat karıştırma, faaliyeti bozma, suça konu malın aklanması veya kaçakçılık suçlarından dolayı suçlu bulunmamak gerekir.

- Askerlik hizmetine ilişkin olarak, erkek başvuru sahibinin askerlik ile ilgisinin olmaması, askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik yapmak zorunda olması veya askere nakledilmiş veya nakledilmiş olması gerekmektedir.

- Görevini sürekli olarak yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir akıl hastalığı ya da bedensel engeli yoktur.

- İlan edilen diğer pozisyonların gereksinimlerini karşılaması.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.