KPSS’siz mülakatsız Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı başladı! ONLİNE BAŞVURU EKRANI

KPSS’siz mülakatsız Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı başladı! ONLİNE BAŞVURU EKRANI

İş arayanların en sık araştırdığı kurumların başında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) geliyor. İŞKUR, resmi web sitesi üzerinden yayımladığı son personel alım duyurusuna göre KPSS'siz Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapacağını açıkladı. İşte şartlar ..

Başvuruların başladığı bekçi alımında detaylar belli oldu. Aktarılan son habere göre İŞKUR üzerinden Çarşı ve Mahalle bekçi alımı başladı. Başvuruların KPSS'siz olacağı aktarılırken, genel başvuru şartları madde madde sıralandı.

ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ ALIMI BAŞLADI

Alımların özel sektöre yapılacağı aktarıldı. Bu sebeple alımların KPSS'siz yapılacağı belirtildi. Başvuruda bulunmak isteyen belirtilen hem genel hem de özel başvuru şartlarını taşıması gerekiyor. Genel başvuru şartları İŞKUR üzerinden başvuruda bulunacak bütün adaylar için geçerli olup, özel şartların ilanların içerisine göre farklılık gösterebileceği aktarıldı.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için adayların taşıması gereken genel başvuru şartları ayrıca aktarıldı. İşte alımlarda adayların taşıması gereken genel başvuru şartları:

  • TC vatandaşı olmak
  • En az 18 yaşında olmak, en fazla 55 yaşında olmuş olmak
  • En az ilkokul mezunu olmak
  • Çalışmasına engel olabilecek herhangi bir engelinin olmaması
  • Ayakta çalışmaya uygun olmak
  • Başvuruda bulunacak olan adayların adli sicil kaydının temiz güvenlik soruşturmasının olumlu olması

ekran-goruntusu-2024-02-26-190156.png

Genel olarak belirtilen şartlar bu şekilde olup adaylardan KPSS puan şartı aranmayacağı ve kamudaki gibi mülakat yapılmayacağı ifade edildi. Başvuru yapacak adaylar için eğitim ve yaş şartının ilanlara göre farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Çarşı ve Mahalle Bekçi alımı için başvuruların İŞKUR üzerinden online olarak yapılacağı belirtildi. Belirtilen hem genel hem de özel şartları taşıyan adayların ilanlara son başvuru tarihine kadar başvurabileceği açıklandı. Başvuru şartlarına ilişkin ayrıntılı bilgiye ilanların içerisinden ulaşabilirsiniz.

Diğer Bekçi Alım İlanları:

ekran-goruntusu-2024-02-26-190258.png

TC kimlik numaranız ve İŞKUR şifreniz ile İŞKUR'a giriş yaparak Açık İş İlanları üzerinden başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.