Medeniyet ve Boğaziçi Üniversitelerinde FETÖ Operasyonu Yapıldı!

Medeniyet ve Boğaziçi Üniversitelerinde FETÖ Operasyonu Yapıldı!

Boğaziçi Üniversitesinde ve Medeniyet Üniversitesinde, çalışanlara yönelik bir FETÖ operasyonu yapıldı. Operasyonda, 72 kişiden 42’si gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler arasında, Koray Çalışkan’ın de yer...

Boğaziçi Üniversitesinde ve Medeniyet Üniversitesinde, çalışanlara yönelik bir FETÖ operasyonu yapıldı. Operasyonda, 72 kişiden 42’si gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler arasında, Koray Çalışkan’ın de yer aldığı görüldü. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslar arası İlişkiler Bölümü Doçenti olan Koray Çalışkan, yapılan FETÖ operasyonunda gözaltına alınan kişiler arasında.

Boğaziçi ve Medeniyet Üniversitesi çalışanları için FETÖ operasyonu kararı alındı. Operasyon sonucunda, FETÖ soruşturması hakkında, 72 kişiye gözaltı kararı çıktı. 72 kişiden 42’si gözaltına alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yapılan açıklamaya göre, operasyon sonucunda, Boğaziçi Üniversitesinde biri profesör olmak üzere 8 kişi ve Medeniyet Üniversitesi Tıp Fakültesinde 19’u Tıp Fakültesi Profesörü olmak üzere, 64 kişi hakkında göz altı kararı çıktı. Göz altı kararı verilenlerin çoğunun, ByLock Kullanıcısı olduğu söylendi.

Göz altına alınan kişiler, ByLock Kullanıcısı olmak ve FETÖ imamlarıyla örgütsel faaliyetler yürütmek ile suçlandı. İçlerinde Koray Çalışkan’ın da yer aldığı çok sayıda akademisyen, göz altına alındı. Konu ile ilgili soruşturmaların devam ettiği belirtildi. Koray Çalışkan’ın da göz altına alınması, büyük dikkat çekti. Boğaziçi ve Medeniyet Üniversitelerinin yanı sıra, Başbakanlık’ta da FETÖ operasyonu yapıldı. Başbakanlık’ta yapılan operasyon sonucunda, 43 kişi için göz altı kararı alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ soruşturması ile Başbakanlık ve bağlı kuruluşlarda 43 kişi gözaltına alındı. 43 kişiden, 6’sının aktif görevde olduğu belirlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.