Mehmet Şimşek'e iki koltuk birden mi verilecek? Ekonomi tamamen ona bırakılıyor

Mehmet Şimşek'e iki koltuk birden mi verilecek? Ekonomi tamamen ona bırakılıyor

Yeni Kabine'de kimin hangi görevde olacağı dikkatle takip edilmeye devam ederken Mehmet Şimşek'in rolü da yavaş yavaş kesinleşmeye başladı.

Yeni Kabine'ye dair detaylar yavaş yavaş belirginleşmeye başlarken kulislerden bir yeni iddia daha geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 28 Mayıs'ta gerçekleşen seçimleri kazanmasının ardından Kabine detayları merak edilirken Mehmet Şimşek'in hem Cumhurbaşkanı Yardımcılığı hem de Hazine ve Maliye Bakanlığı görevlerini bir arada yürüteceği iddia edildi.

Yeni Kabine'de kimin hangi görevde olacağı dikkatle takip edilmeye devam ederken Mehmet Şimşek'in rolü da yavaş yavaş kesinleşmeye başladı. Yeni Kabine hakkında kulislerden birçok iddia gelmeye devam ederken Ekonomi ile ilgili tüm bürokratların seçim ve atamasını Şimşek'in yapacağı belirtildi.

MEHMET ŞİMŞEK'E İKİ KOLTUK MU VERİLECEK?

abdulkadir-selvi-ekonomi-yonetimi-mehmet-simsek-te.jpg

Mehmet Şimşek'in görev rolüyle ilgili detaylar oldukça merak edilirken iki koltuğa birden sahip olacağı iddiaları konuşulmaya başlandı. Şimşek'in ekonomiyle ilgili tüm konularda söz söyleyen kişi olacağı belirtilirken Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı görevlerini birlikte yürütmesinin düşünüldüğü iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimleri yeniden kazanması ile birlikte 5 yıllık görevine hazırlık yaparken uygulanacak ekonomi politikalarının hedefi, reel ve rasyonel bir yönetim olması bekleniyor. Şimşek'e iki koltuk verileceği iddia edilirken bu durumda Merkez Bankası, Bakanlıklar, ilgili kamu kurumları ve kamu bankalarındaki atamalarda birinci derecede belirleyici isim olacağı ifade edildi.

Ekonomiye liderlik edeceği konuşulan Mehmet Şimşek'in güven ortamı sayesinde, yurtdışından yüksek miktarda yatırım akışı beklenirken yaşanacak bu gelişmenin Türkiye'nin ekonomik büyümesine önemli bir ivme kazandırması ve finansal istikrarını güçlendireceği ifade edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.