Meteoroloji'den yeni uyarı! Bu bölgelerde termometreler 43 dereceyi vuracak!

Meteoroloji'den yeni uyarı! Bu bölgelerde termometreler 43 dereceyi vuracak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü çok önemli sıcaklık uyarısında bulundu. Sıcaklıkların 10 derece artacağını duyuran Meteoroloji mevsim normallerinin üzerine çıkacak sıcak hava uyarısı yaptı.

Türkiye’de Haziran ayı oldukça sıcak bir şekilde geçmeye devam ediyor. Mevsim normallerinin üzerine çıkan sıcaklıklar bunaltıcı olmayı sürdürüyor. Bu sıcaklıklardan dolayı yurdun bazı bölgelerinde orman yangınları çıkıyor. Tüm bu olumsuz gelişmeler yaşanırken Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni bir uyarı ile vatandaşlara ikazda bulundu.

MEVSİM NORMALLERİ YİNE AŞILACAK!

Haziran ayı Türkiye’nin en sıcak olduğu ay değil. Buna rağmen sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi yaz mevsimi henüz tam anlamıyla yaşanmadan insanları bunalttı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak Türkiye genelinse sıcaklıklarda 5 ila 10 derece arasında artış beklendiğini duyurdu. Bu da yine mevsim normallerinin üzerinde devam edecek sıcak hava anlamını taşıyor. Bazı illerde sıcakların 43 dereceye kadar çıkabileceği uyarısı yapıldı.

GELECEK HAFTAYA DİKKAT!

Türkiye’yi, gelecek hafta oldukça sıcak bir havanın beklediği bildirildi. Son günlerde artan sıcaklıklar yeni hafta ile beraber bir miktar daha yükselecek. Bölge bölge sıcaklıklar farklılık gösterecek. Yapılan değerlendirmelere göre Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde sıcaklıklar 40 derecenin üzerine yerleşecek. Bu durum karşısında bölgede yaşayanların şimdiden tedbirlerini almaları istendi.

ORMAN YANGINLARINA DİKKAT!

Orman yangınları ile alakalı olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü özel bir uyarıda daha bulundu. Gelecek hafta başlayacak olan yeni sıcak hava süreci için orman yangınlarına özellikle dikkat çekildi. Yetkililerden gerekli tedbirleri almaları istenirken orman yangınlarına hızlı şekilde müdahale edebilmek için hazırlıkların yapılması istendi. Bunun yanında vatandaşlardan da orman yangına neden olabilecek eylemlerden kaçınılması uyarısı da yapıldı.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sağlık konusunda da bir uyarı yaptığı belirtildi. Kronik hastalığı olanların, kalp ve tansiyon rahatsızlıkları bulunanların, 65 yaş üstü vatandaşlarla hamilelerin gündün 11:00 ile 16:00 arasında dışarı çıkmamaları istendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.