Miliç turizmin yeni merkezi oldu - Son Dakika Samsunspor Haber

Miliç turizmin yeni merkezi oldu - Son Dakika Samsunspor Haber

7 Ocak 2022 - 02:45

Miliç turizmin yeni merkezi oldu

Doğal güzelliği, berrak denizi ve içerisindeki yapılarıyla ziyaretçi akınına uğrayan mavi bayraklı Terme Miliç Plaj’ı yaz boyunca yaklaşık 400 bin ziyaretçiyi tesislerde ağırladı. Başkan Kul, “Mavi bayraklı Miliç plajı Terme’mize değer kattı.” Dedi.

Miliç turizmin yeni merkezi oldu
Son Güncelleme :

17 Eylül 2018 - 20:00

Mavi bayraklı Terme ilçesi Miliç sahili, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı proje ile hayat buldu. Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayan Miliç sahili turizme kazandırılarak çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin akınına uğradı.
Karadeniz’in parlayan yıldızı haline gelen, yeşil ve mavinin en güzel renk tonlarının buluştuğu Mavi bayraklı plaj yaz boyunca sıcak hava fırsatını değerlendiren vatandaşlar tarafından dolup taştı. Çam ağaçlarıyla iç içe olan plajda içerisinde barındırdığı plaj, gezinti yolları, etkinlik alanı, kafeterya, piknik alanları, yürüyüş parkurları, mescit, düğün salonu, çocuk oyun alanları ve otoparklar 2018 yazında yaklaşık 400 bin kişiyi ağırladı.

TÜRKİYE’NİN YENİ TURİZM BÖLGESİ
Miliç’in turizmde oldukça iddialı bir yere geldiğini söyleyen Terme belediye Başkanı Şenol Kul, ” Mavi bayraklı Miliç plajı Terme’mize değer kattı. Terme sahilleri sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada tanınan, turizmin gözbebeği ve yerli, yabancı herkesin tercih ettiği bir turizm cenneti haline geldi. Miliç plajına ve Terme’ye gösterilen ilgi bizi çok memnun etti.” Dedi.

MİLİÇ BAŞYAPIT
Kentin yeni bir ivme kazandığını ve yıllardır yapılamayan işlerin kısa zamanda vatandaşa hizmet odaklı olarak geri döndüğünü belirten Kul, “Şükürler olsun ki Terme için hayal ettiğimiz tüm projeler tek tek hayata geçiyor. Muhteşem bir Miliç sahilimiz oldu. Burası başlı başına bir başyapıt. Hayalimiz olan Terme’yi gerçekleştirmeye başladık ama yapacak daha çok işimiz var” diye konuştu.

YERYÜZÜNDEKİ CENNET
Temiz kumsal, deniz ve yeni sosyal alanlarla turizmde markalaşmaya dönük yapıcı çalışmaların artarak devam edeceğini de vurgulayan Başkan Kul, “Yaklaşık 45 kilometrelik Terme sahil bandı için çok iddialı konuşuyor ‘Yeryüzündeki Cennet’ tabirini kullanıyorum. Mavi bayraklı plajımız gibi aynı destinasyona sahip kilometrelerce sahillerimiz mevcut. Bu alanları da projelendirerek yaz turizmine kazandıracağız. “ şeklinde konuştu.
Başkan Kul, Mavi Bayraklı Miliç plajının yeni yüzüyle Terme’ye ve Turizme kazandırılması ile ilgili 24 Haziran seçimlerinde Samsun Milletvekili seçilen eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a da teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.