Milletvekili Yılmaz, 'Gönül insanları, her yönüyle ak adaylar birinci hedef'

Milletvekili Yılmaz, 'Gönül insanları, her yönüyle ak adaylar birinci hedef'

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "AK Parti'nin birinci hedefi gönüldür. Halkın gönlüne girmeden olmaz. Belediye başkan adaylarımızın da gönül insanı her yönüyle ak adaylar olması birinci hedef." dedi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu olarak görevlendirilen Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, ilk çalışmalarına Giresun'da başladı.

İl binasında AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu'yla birlikte belediye, parti ilçe, kadın, gençlik kolları başkanları, teşkilat üyeleriyle toplantı yapan Milletvekili Yılmaz, günün çok çalışma, fedakarlık, halka hizmet, mücadele, el ele verme günü olduğunu söyledi.

"GELECEĞİMİZ İÇİN DAHA FAZLASINI YAPACAĞIZ"

AK Parti'de yerel seçim çalışmalarına tam anlamıyla başlandığını hatırlatan Yılmaz, "Biz halkın içinden doğmuş, halkın bir parçası olan partiyiz. Aslında AK Parti'yi halk kendi kurdu. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşları halkın sesi oldu. 16 yıldır her seçimden zaferle çıkan bir parti olarak üzerimizdeki büyük vebalin, sorumluluğun bilinciyle hareket ederek bu günlere kadar geldik. Birçok kirli oyun halkımızın duası, desteği sağlam bir irade ile bertaraf edildi. Bizim bir an bile oturup dinlenme lüksümüz yok. Teşkilatlar olarak çok çalışmamız, kapı kapı dolaşmamız, partimizi hedeflerimizi daha iyi anlatmamız gerekli. Biliyorum ki, teşkilatlarımız büyük bir özveri ile çalışıyor, üzerlerine düşeni yerine getirmeye çalışıyor. Ama öyle bir dönemden geçiyoruz ki, bu zamana kadar yaptıklarımızın daha fazlasını ülkemizin, halkımızın geleceği için yapmalıyız." diye konuştu.

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "AK Parti'nin birinci hedefi gönüldür. Halkın gönlüne girmeden olmaz. Belediye başkan adaylarımızın da gönül insanı her yönüyle ak adaylar olması birinci hedef." dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında sorumlu olduğu 12 ilden, ilk olarak Giresun'dan startı verdiklerini hatırlatan Yılmaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü; "Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, yerel yönetimler başkanımızın, genel merkezimizin çizdiği yol haritası kapsamında bu süreci hayırlısıyla tamamlayacağız. Çok ciddi bir çalışma başlatıldı. Tüm illerin detaylı bir şekilde fotoğrafı çekildi, artılar eksiler her şey ortaya konuldu. Bizim öz eleştiri yapan bir parti olduğumuz da unutulmamalı. Yerel yönetimler halkın aynası gibidir, ne yansıtılırsa o görünür. Bu süreçte tüm şehirlerimiz çok iyi analiz edilerek, öncelikle halkımızın ne dediğine bakıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği önemli bir konu ise 'Gönül Belediyeciliği'. Şuan ki, önceliğimiz bu. Gönüllere hitap etmeyen hiç bir çalışma başarı getirmez. AK Parti'nin birinci hedefi gönüldür. Halkın gönlüne girmeden olmaz. Belediye başkan adaylarımızın da gönül insanı her yönüyle ak adaylar olması birinci hedeftir. Halkımız bize inanıyorsa onların istediği profilde adaylar karşılarında olacaktır. Karar mercilerinin, genel merkezimizin bu konularda ne kadar hassas olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz."

Teşkilatların yerel seçimlere çoktan hazır olduğunu vurgulayan Yılmaz, disiplin, dava, sorumluluk gibi unsurların birleşmesinin AK Parti'nin başarısını daha da artırdığını da sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.