Mustafa Sarıgül tarafını açıkladı! Kemal Kılıçdaroğlu mu? Ekrem İmamoğlu mu?

Mustafa Sarıgül tarafını açıkladı! Kemal Kılıçdaroğlu mu? Ekrem İmamoğlu mu?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı isyan bayrağını çeken ilk isim İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olurken Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa edip etmeyeceği merak edildi.

28 Mayıs tarihinde gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin CHP tarafından kaybedilmesinin ardından İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu ''değişim'' vurgusu yapmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi vurgusu yapılırken işler iyice karışmaya başladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı isyan bayrağını çeken ilk isim İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu olurken Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa edip etmeyeceği merak edildi. Geçtiğimiz saatlerde CHP'ye katılma kararı alan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül kimin yanında duracağını açıkladı.

MUSTAFA SARIGÜL DESTEKLEDİĞİ İSMİ AÇIKLADI!

Sarıgül istifa konusuyla ilgili partisinin genel merkezinde gündeme dair konuştu. CHP ile birleşme kararlarının ardından konuşan Sarıgül "Bazen hayat sizi virajda bir dönüm noktasına doğru gönderir. Olaylar ve gelişmeler partileri bir noktaya getirir, bir karar vermek zorunda kalırlar. Verdikleri kararlarla da o partiler tarihe geçerler. Ülkemizin sıkıntılı olduğu bir dönemde parti ve kişisel çıkarları ön plana alamayız. Siyasi ihtiraslar ve ön yargılar ile hareket edemeyiz. Kolay olanı değil doğru olanı seçmeliyiz. Kolay olan başkalarını suçlamaktır. Doğru olansa elini taşın altına koymaktır. Türkiye Değişim Partisi bugün elini taşın altına koymuştur; Kılıçdaroğlu'nun yanında olmaya ve dik durmaya devam edecektir. Demokrasiyi, insan haklarını, kültürlerin barış içerisinde yaşamasını savunanlar olarak biz çalışmalarımızı güçlendirerek devam edeceğiz. Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. Biz haklı davanın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Davamızda çok haklıyız ve mutlaka Türkiye'de başarılı olacağız" dedi.

PARTİLERİN BİRLEŞTİĞİNİ DUYURDU!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduklarını belirten Mustafa Sarıgül "Bugün itibariyle ayrıştıran değil, bütünleştiren olan adımı atıyoruz. Türkiye Değişim Partimizle, Cumhuriyet Halk Partimizin birleşme çalışmaları bugün itibariyle başlamıştır. Ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun. Partimizin bugünkü MYK toplantısında; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 'Türkiye Değişim Partisi'yle Cumhuriyet Halk Partisi'ni birleştirelim' önerisi görüşülmüş ve karara bağlanmıştır. Türkiye Değişim Partimizle, Cumhuriyet Halk Partimizin birleşmesi konusunda arkadaşlarımızın büyük bir bölümünün oy birliğiyle, 'Cumhuriyet Halk Partisi'yle birleşelim' anlayışı çok önemli ölçüler içeresinde yer bulmuş ve bugün itibari ile bu adım atılmıştır. Türkiye Değişim Partimiz ve CHP el ele, kol kola, omuz omuza, demokrasi yolunda, özgürlükler yolunda, demokratik parlamenter sisteme geçiş konusunda, tarafsız cumhurbaşkanı, güçlü parlamento, bağımsız yargı yolunda emin adımlarla çalışarak yapılacak olan yerel seçimlerde büyük bir başarıya imza atacağız. Bu başarının mimarı da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır" ifadelerini kullandı.

MEHMET ŞİMŞEK DEĞERLENDİRMESİ YAPTI!

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında konuşan Sarıgül son olarak şunları söyledi;

"Mehmet Şimşek'i özellikle Batman milletvekili olduğu dönemde tanıyorum. Kamuoyunda çok önemli bir imajı var. Umuyorum ki, sayın bakan bu olumlu imajını iyi bir noktaya taşır. Bu olumlu imajı ile birlikte Türkiye ekonomisinin iyi bir noktada olmasını, enflasyon oranlarının çok aşağı çekilmesini, dünya piyasalarıyla Türkiye'nin buluşması noktasında önemli adımlar atmasını bütün kamuoyu kendisinden bekliyor. Biz de kendisine başarılar diliyoruz" dedi. Sarıgül, AK Parti'li Numan Kurtulmuş'un TBMM Başkanı seçilmesiyle ilgili de, "Numan Kurtulmuş doğru bir isimdir, parlamentoyu kucaklayacağına inanıyorum"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.