Muş’taki Mera Kavgası Ölümle Sonuçlandı

Muş’taki Mera Kavgası Ölümle Sonuçlandı

Muş’ta merkeze bağlı olan Aşağı Yongalı isimli köyde, köylüler arasında mera kavgası çıkmıştı. Kavganın sürmesi ise ölüm ve yaralanmalara yol açtı. Edinilen bilgilere göre, Aşağı Yongalı Köyünde, ‘Gün’ ile...

Muş’ta merkeze bağlı olan Aşağı Yongalı isimli köyde, köylüler arasında mera kavgası çıkmıştı. Kavganın sürmesi ise ölüm ve yaralanmalara yol açtı. Edinilen bilgilere göre, Aşağı Yongalı Köyünde, ‘Gün’ ile ‘Ağkan’ aileleri arasında bir geçimsizlik başladı. Bu geçimsizliğin sebebinin, mera olduğu anlaşıldı. Aileler, sözlü olarak tartışmaya başladı. Ancak, tartışma git gide daha da büyüdü ve kavgaya dönüştü. Sonunda, silahlar da kavgaya karıştı ve ölümü beraberinde getirdi.

Silahların kullanıldığı bu kavgada, 7 kişinin yaralandığı görüldü. Yaralılar, Muş’taki devlet hastanesine götürüldü. Sağlık ekipleri, derhal müdahale etti. Yaralılardan durumu ağır olanlar, kurtarılamadı. Sadık Ağkan, Yücel Gün, Fevzi Gün ve Nevzat Gün hayatını kaybetti. Servet Gün, Halit Gün, Gülten Gün ve Kasım Ağkan, Abdulhalik Ağkan, Sinan Ağkan ve ismi henüz tespit edilememiş olan 2 kişinin tedavisinin sürdüğü biliniyor.

Mera kavgasının ölümle sonuçlandığı Muş’ta olay ile ilgili soruşturmalar devam ediyor. Güvenlik güçlerinin köy ve hastanede gerekli güvenlik önlemlerini aldığı biliniyor. Muş’un Aşağı Yongalı Köyünde gerçekleşen bu kavganın ölümle bitmesi, tüm memlekette yankılandı. Sağlık ekipleri acil müdahaleye girişse de, Gün ve Ağkan ailelerinden 4 kişi kurtarılamadı. Servet Gün, Gülten Gün, Halit Gün, Kasım Ağkan, Abdulhalik Ağkan ve Sinan Ağkan içinse tedaviler devam ediyor. Olay ile ilgili araştırmalar, güvenlik ekipleri tarafından köyde ve hastanede sürdürülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.