Nakde sıkışan vatandaşlar için 2 yıl ertelemeli kredi imkanı! 150 bin TL faizsiz kredi kampanyası başlıyor

Nakde sıkışan vatandaşlar için 2 yıl ertelemeli kredi imkanı! 150 bin TL faizsiz kredi kampanyası başlıyor

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için ihtiyaç kredisi fırsatı duyuruldu. Devlet destekli olarak sunulacak yeni krediler için nereye başvurulacak?

Vatandaşlar birçok farklı ihtiyacı için kredi imkanı sunan bankalara başvuruda bulunmaya başladı. Kredi başvurusu için araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, bankalar tarafından sunulan kredilerde çok yüksek faizlerin sunulmasıyla başvurudan vazgeçti. Yeni yapılan duyuruyla birlikte 2 yıl geri ödemesiz kredi imkanı vatandaşlar için sunulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak verilen söz olan 150 bin TL kredi imkanı ile birlikte vatandaşlara faizsiz destek ödemesi yapılacak. Destek ödemeleri yapılan açıklamaya göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilecek.

150 Bin TL Faizsiz Kredi İmkanı

150.000 TL faizsiz destek kredisini sağlayacak bankanın kamu bankaları Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank olduğu düşünülüyordu. Ancak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde Aile ve Gençlik Bankası adında bir dijital banka kuruluyor. Bu banka, sosyal yardımlar, destekler ve kredi imkanlarının ödemelerini gerçekleştirecek. Bankanın finansmanı ise doğal gaz ve petrol gelirlerinden sağlanacak, böylece bu zenginliklerin vatandaşlarla paylaşılması sağlanacak.

150.000 TL faizsiz kredi için belirlenen şartlar da açıklandı. Bu kredi üzerinde herhangi bir faiz maliyeti bulunmayacak. 48 ay vadeli şekilde sunulacak krediler vatandaşların uygun şekilde ödeyebilmesi sağlanacak. 2 yıl geri ödeme yapılmayacak krediler için başvuruların açılması bekleniyor. Yeni açıklamanın yapılmasıyla birlikte kredi ödemeleri vatandaşlar için yapılacak. Evlilik için verilecek bu kredilerin 75 bin TL kadın için 75 bin TL erkek için sağlanması bekleniyor.

Başvurular Ne Zaman Açılıyor?

Başvurular henüz başlamadı, ancak yakın bir zamanda başvuruların alınmaya başlaması bekleniyor. Konuyla ilgili detaylar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacak. Bu destek kredisinden yararlanmak isteyen gençlerin takip etmeleri gereken duyuruları takip etmeleri önemlidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.