Oltasına Takılan Vatoz Balığı Az Daha Sonu Oluyordu

Oltasına Takılan Vatoz Balığı Az Daha Sonu Oluyordu

Gülhan Şenözhür İzmir’de yaşan bir vatandaş. Konak ilçesi Küçükyalı mahallesinde yaşayan Gülhan Hanım, kendi muhitinde bulunan ve balık tutan arkadaşının yanına giderek, yardım etmek istedi.Arkadaşının oltasını tutan...

Gülhan Şenözhür İzmir’de yaşan bir vatandaş. Konak ilçesi Küçükyalı mahallesinde yaşayan Gülhan Hanım, kendi muhitinde bulunan ve balık tutan arkadaşının yanına giderek, yardım etmek istedi.

Arkadaşının oltasını tutan Gülhan Hanımın oltası bir süre sonra sallanmaya başladı ve balık geldiğini anlayan Gülhan Hanım oltasını çıkardığında gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü ve zehirli bir vatoz balığını tuttuğunu fark etti. Balığa kıyamayan Gülhan Hanım vatoz balığını oltadan çıkarmak ve tekrar denize atmak istedi. Bu sırada vatoz balığı iğnesi eline isabet eden Gülhan Hanım acil bir şekilde hastanenin yolunu tuttu. Olayın ciddiyetini farkında olan Gülhan Hanım hastaneye giderken zehrin vücuduna ulaşmaması için bileğinden sıkarak gitmiştir. Bu bilinçli davranışı sayesinde doktorlara yardımcı olan Gülhan Hanım, hastanede başına gelen olayı anlatırken doktorlarda hayretler içerisinde kalarak inanamadılar fakat Gülhan Hanım vatozu tuttuğu zamanki çekilen fotoğrafları göstererek doktorları ikna etti. Gülhan Hanıma acil olarak ölümcül olan bu vatoz sokması vakasına müdahale edildi. Yapılan müdahale ardından sağlığına kavuştu Gülhan Hanım.

Olayı anlatan Gülhan Hanım balığa kıyamadığı için denize atmak istediğini ve balıkçılıktan anlamadığını sözlerine ekledi. Balığı iğneden çıkarırken vatoz balığının aniden elini soktuğunu ve büyük bir acı hissettiğini sözlerine ekledi. Hastanede yapılan hiçbir ağrı kesici ilacın etki etmediği ve o acıyı yaşadığını açıkladı. İğnenin girdiği elinde olunan deri doktorlar tarafından dikildi ve herhangi bir sıkıntı yaşanmadan atlatılmış olundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.