Onursal Adıgüzel kimdir?

Onursal Adıgüzel kimdir?

Sosyal medyada herkes tarafından merak edilen Onur Adıgüzel hangi görevde çalışmaktadır? Neden gündem oldu?

Twitter üzerinden yapılan paylaşımla birlikte Onursal Adıgüzel'in kim olduğu herkes tarafından merak edilmeye başlandı. CHP meclis üyesi olduğu bilinen Onursal Adıgüzel hangi görevde çalışmaktadır? Onursal Adıgüzel neden görevden alındı?

Onursal Adıgüzel Kimdir?

CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevden alındı.

Onursal Adıgüzel, 1 Ocak 1985 yılında Malatya'da doğdu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı. Halen Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Çeşitli özel sektör firmalarında Endüstri Mühendisi olarak çalıştı, yöneticilik yaptı.

Eylül 2010 ile Ocak 2011 tarihleri arasında MYK üyesi olarak görev yapan Adıgüzel, Ocak 2011'den Haziran 2012'ye Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Örgüt ve Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 34. Olağan Büyük Kurultay'da ve 18. Olağanüstü Kurultay'da Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Şubat 2018'den bu yana Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir. Yürüttüğü bu çalışma bugün itibariyle sona ermiştir.

2015 genel seçimlerinde İstanbul milletvekili seçilen Adıgüzel, TBMM AB Uyum Komisyonu, Türkiye- AB Karma Parlamento Komisyonu ve CHP Kadın Çocuk Hak ve İhlalleri İnceleme ve İzleme Komisyonu üyesidir. 24 Haziran 2018 seçimlerinde İstanbul 1.bölge milletvekili adayı oldu. Adıgüzel, Sosyolog Elif Duygu Adıgüzel ile evlidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.