Organik Bal

Organik Bal

Doğal bal, fungisitler ve pestisitler de dahil olmak üzere herhangi bir sentetik veya yapay içerik kullanılmadan üretilmiş bir bal türüdür.

Organik bal

, kimyasal katkı maddeleri tarafından maskelenmeyen doğal aromaları ve aromaları ile karakterize edilir. Sertifikalı organik gıdalar, Ulusal Organik Program (NOP) tarafından "organik" olarak etiketlenmek için belirlenen katı kurallardan oluşur.

Organik Propolis

de son zamanlarda nitelikli bir düzeyde talep gören ürünler arasında yer almaktadır.

Organik Bal Nedir?

Bal, çiçeklerden toplanan doğal bir üründür. Balın uzun bir geçmişi vardır ve tıbbi amaçlar ve yemek için kullanılmıştır. Bal çok yönlü bir üründür ve farklı şekillerde kullanılabilir. Fırıncılıkta, tatlandırıcı olarak, marinelerde, salata soslarında, koruyucu olarak ve diğer birçok uygulamada kullanılabilir. Bal, sürdürülebilir bir ürün olduğu için önemlidir. Aynı zamanda besin maddeleri içerdiği için sağlıklı bir üründür.

Organik bal, sentetik pestisitler, herbisitler veya gübreler kullanılmadan üretilen baldır. Ayrıca herhangi bir şekilde ısıl işlem görmemiş veya işlenmemiş baldır. Bu terimler, bal arılarının ve çevrelerinin doğal sağlığına zarar verebilecek uygulamaları ifade eder. Bunun yerine doğal bal, kır çiçeği bahçelerinden nektar toplanarak ve sadece karıştırma ve ısıtma gibi manuel yöntemlerle işlenerek üretilir.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.