Para lazım diyene 250.000 TL! İş Bankası ihtiyaç kredisi taksitini değiştirdi!

Para lazım diyene 250.000 TL! İş Bankası ihtiyaç kredisi taksitini değiştirdi!

İş Bankası tarafından verilen ihtiyaç kredileri son günlerde oldukça yüksek talep görmeye başladı. İş Bankası 250.000 TL kredi için ne kadar taksit istiyor?

Türkiye'de ihtiyaç kredisi kampanyaları oldukça büyük ilgi görüyorlar. Yaşanan ekonomik sıkıntılar büyük bir nakit ihtiyacını ortaya çıkardı. İnsanlar da bu nakit eksikliklerini bankalardan temin etme yoluna gidiyorlar. Ancak her bankadan ihtiyaç kredisi kullanmak çok da avantajlı olmuyor. Bunun için seçici davranmak gerekiyor. Maliyet araştırmaları yapılmadan çekilecek ihtiyaç kredileri finansal bir felaket ile sonuçlanabiliyor.

YÜKSEK LİMİT İSTENİYOR

Yüksek enflasyon neticesinde Türk lirasında yaşanan kayıplar paranın değerini oldukça olumsuz etkiledi. Bunun için düşük limitli ihtiyaç kredileri çözüm üretmekten oldukça uzaklar. Asgari ücretin dahi 17.002 TL olduğu bir piyasa ortamında 40-50 Bin TL tutarlı ihtiyaç kredileri sorun çözmüyorlar. Bunun için de bankalardan daha yüksek limitlerde ihtiyaç kredileri talep ediliyor.

İŞ BANKASI'NDAN İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI!

İş Bankası tarafından oldukça kapsamlı bir ihtiyaç kredisi kampanyası başlatıldı. Bu kampanya çerçevesinde müşterilere aradıkları finansman desteği veriliyor. Üstelik limitler oldukça yüksek seviyede belirleniyor. Normalde bankalar 50.000 TL ile 100.000 TL arasında bir rakamda ihtiyaç kredilerini sınırlıyorlar. Ancak İş Bankası bu limiti 250.000 TL'ye yükseltti. Ayrıca daha yüksek limitte ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler şubelere giderek bu taleplerini bildirip kredilerini alabiliyorlar.

İş Bankası'nın kampanyası kapsamında müşterilere uygulanacak vade süreleri de belirlendi. İhtiyaç kredileri 36 aya kadar vade ile verilebiliyor. Lakin bu sadece 50.000 TL'ye kadar olan ihtiyaç kredilerinde geçerli oluyor. Müşteri 50.000 TL ile 100.000 TL arasında ihtiyaç kredisi isterse azami vade süresi 24 ay oluyor. 100.000 TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredileri ise en fazla 12 aya kadar vade ile verilebiliyor. Müşterinin finansal geçmişi ne kadar pozitif olursa olsun bu süre herhangi bir şekilde ve herhangi bir gerekçe ile uzatılamıyor.

250.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI!

is-bankasi-ihtiyac-kredisi.jpg

İş Bankası müşterileri ihtiyaç kredisi çekmek isterlerse aylık yüzde 3,71 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 12 ay vadeli 250.000 TL ihtiyaç kredisi çekilirse bankaya her ay 27.925 TL kredi taksiti ödenmesi gerekiyor. Bu kullanılan 250.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti ise 335 Bin TL oluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.