Paylaşım rekoru kıran IQ TESTİ her 100 kişiden sadece 2 kişi çözebiliyor! Bu resimde kaç karpuz var?

Paylaşım rekoru kıran IQ TESTİ her 100 kişiden sadece 2 kişi çözebiliyor! Bu resimde kaç karpuz var?

Alzheimer hastalığına karşı en büyük koruyucu olarak gösterilen zeka testi ve bulmacalar yoğun ilgi görürken karpuz testi sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Paylaşım rekoru kıran IQ TESTİ her 100 kişiden sadece 2 kişi çözebiliyor! Bu resimde kaç karpuz var? Zeka testleri yoğun ilgi görmeye devam ederken bu testlerden biri daha ortaya çıktı. Son derece basit görünen ama bakan her 100 kişiden sadece 2'sinin doğru bilebildiiğ karpuz testi büyük yankı uyandırdı.

zekayı sınayan aktiviteler arasında en popüler olanlardır. Bu tür etkinlikler özellikle detaylara dikkat etmeyi ve görsel algıyı geliştirmeyi gerektirdiğinde beyin jimnastiği için mükemmel birer araç haline gelir. İşte bu noktada sosyal medyada viral olan yeni bir zeka testi ile karşınızdayız. Bu test katılımcılara görsel bir bulmaca sunarak kaç tane tam karpuzun bulunduğunu tespit etme görevi veriyor.

KARPUZ TESTİ! BU RESİMDE KAÇ KARPUZ VAR?

Resimde gösterilen meyveler, kare şeklinde düzenlenmiş ve ayrıntılarına kadar parçalara ayrılmış durumdadır. Bu düzenleme zeka testini gerçek bir beyin egzersizi haline getiriyor. Renklerin ve çizgilerin her bir detayı bulmacanın karmaşıklığını artırarak katılımcıların dikkatini en üst seviyede tutuyor. Siz de bu karmaşık düzen içerisinde tam karpuz sayısını tespit edebilecek misiniz?

karpuz-testi.jpg

Sosyal medyada paylaşılan bu optik illüzyon görseli kısa sürede büyük bir ilgi gördü. Bulmacayı hazırlayanlar yüksek zeka sahibi kişilerin bu testi sadece 30 saniye içinde çözebileceğini iddia ediyor. Ancak doğru cevabı bulmak ilk bakışta düşündüğünüzden daha karmaşık olabilir. İlk bakışta yarım karpuzların aynı karpuza ait olduğunu düşünerek 6 karpuz olduğu sonucuna varabilirsiniz. Ancak daha detaylı bir inceleme, yarım karpuzların kabuk çizgilerinin hiçbirinin tek tek aynı karpuza ait olmadığını gösterir. Bu, zeka testini çözme sürecini daha da ilginç hale getirir.

DOĞRU CEVAP: BEŞ KARPUZ

Görseli dikkatlice incelediğinizde toplamda 5 tam karpuz olduğunu görebilirsiniz. Her bir detayı göz önünde bulundurarak bu zeka testini çözmek, katılımcılara oldukça tatmin edici bir deneyim sunabilir.

Sizde bu haberi arkadaşlarınıza yollayarak onların dikkatini ölçebilir, ücretsiz IQ testi yapmalarını sağlayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.