QNB Finansbank'tan konut kredisi sürprizi! 180 ay vadeli 1,5 Milyon TL kredi!

QNB Finansbank'tan konut kredisi sürprizi! 180 ay vadeli 1,5 Milyon TL kredi!

Konut kredisi çekerek ev sahibi olma planı yapanlar için QNB Finansbank’tan 180 ay vadeli konut kredisi kampanyası geldi. 1,5 Milyon TL konut kredisinin 180 ay vadeli hesaplamada aylık taksit tutarı ne kadar?

Ev sahibi olmak son iki yılda çok daha önemli bir hale geldi. Hiç evi olmayanlar da ev sahibi sorunu ile karşılaşmamak için imkanlarını zorlayarak bir ev satın almanın yollarını araştırıyorlar. Bunun için ise bazı sorunların aşılması gerekiyor. Karşılaşılan ilk sorun konut fiyatlarının yüksekliği olurken bir diğer sorun ise kredi faizlerinin yükselmiş olması oluyor.

KONUT FİYATI VE KREDİ FAİZİ PARADOKSU!

Konut fiyatlarının yüksek olmasından dolayı insanlar ev satın almaktan kaçınabiliyorlar. Ancak konut fiyatlarının Türkiye gibi ekonomilerde düşmeyeceği biliniyor. Dolar ile maliyet hesaplamalarının yapıldığı bir ülkede dolar kurunun düşmeyeceğini ekonomi yönetimi bile kabul ederken konut fiyatlarının düşeceğini beklemek pek akılcı görünmüyor.

Konut fiyatlarının düşmeyeceği bilinirken yüksek kredi faizlerinin olması da ayrı bir sorun oluyor. Ancak konut fiyatlarının kredi maliyetlerinden daha fazla artmayacağının garantisi yok. Bunun için de ev sahibi olmak isteyenler konut kredisi çekerken bu hesaplamayı yaparak karar almak zorunda kalıyorlar.

180 AY VADELİ KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Konut kredisi çekmek isteyenler bankalara başvuru yaptıklarında 120 aya kadar vade ile bu krediyi alabiliyorlar. Ancak QNB Finansbank bu uygulamayı bir adım öteye taşıdı. Müşteriler talep ederlerse 180 aya kadar vade ile konut kredisi çekebiliyorlar. 15 yıla yayılan taksitler böylece daha ödenebilir olabiliyor. Bu imkanı müşterilerin kullanımına sunan QNB Finansbank maliyetlere ilişkin detayları da paylaştı.

QNB Finansbank müşterileri konut kredisi kullanmak istediklerinde aylık yüzde 3,57 oranında faiz ile karşılaşıyorlar. Bankaların kredi faizlerinin ortalaması dikkate alındığında aylık yüzde 3,57 oranındaki faiz konut kredisi için makul olabiliyor. Buna bir de 180 ay vade avantajı eklendiğinde QNB Finansbank’ın konut kredisi imkanı oldukça kritik bir öneme sahip oluyor.

1,5 MİLYON TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

konut-kredisi.jpg

QNB Finansbank'tan konut kredisi çekecek olan müşterilerin kredi maliyetleri aylık yüzde 3,57 oranında faiz ile hesaplanıyor. 180 ay vadeli 1,5 Milyon TL konut kredisi çekilmesi halinde müşteriler aylık 53.647 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 9,6 Milyon TL'yi buluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.