Rusya'da Asgari Ücret Yoksulluk Sınırı Olacak

Rusya'da Asgari Ücret Yoksulluk Sınırı Olacak

Rusya'nın ekonomi alanında yaptığı hamlelere bir yenisi daha eklendi. Rusya'da asgari ücret artık yoksulluk sınırı olarak resmen kabul edilecek.

Rusya'nın ekonomi alanında yaptığı hamlelere bir yenisi daha eklendi. Rusya'da asgari ücret artık yoksulluk sınırı olarak resmen kabul edilecek.

Rusya başbakanı Medvedev, asgari ücretin yoksulluk sınırıyla aynı çizgiye çekilmesi talimatı için düğmeye bastı. Bakanlar Kuru internet sitesi üzerinde paylaşılan bilgide; Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve Ekonomik Kalkınma Bakanlığı'nın 20 Mayıs tarihine kadar asgari ücretin yoksulluk sınırı seviyesinde olması için gerekli çalışmaların tamamlanmakla görevlendirildikleri aktarıldı.

Rusya'da günümüz itibariyle, asgari ücret 7.600 Ruble olarak belirlenmiş durumda. Rusya tarafından 2016 yılının sonu itibariyle vatandaşlar için belirlenen yoksulluk sınırının ise 10.466 Ruble olduğu biliniyor. Asgari ücretle Rusya'da hayatlarını sürdüren yaklaşık 4.9 milyon kişi olduğu bilgisi mevcut.

Yapılan araştırmalara göre elde edile verilerde, Rusya'da yoksulluk sınırının altında gelire sahip olan bireylerin sayısının geçtiğimiz seneyle kıyaslandığında artış gösterdildiği ön plana çıkıyor. 2017 yılında, yoksulluk sınırı altındaki ücretle işlerini sürdüren 19.8 milyon kişi tespit edildi. Bu artışın yansıması yüzde 1.5 olarak belirlendi.

Daha Refah Rusya

Asgari ücret seviyesinin yoksulluk sınırının altında kalmamasının altı çizilirken, yapılan çalışmaların Rusya'da daha refah bir hayatın kapılarını açmasının beklentilerinin mevcut olduğu paylaşıldı. Yapılan çalışmalar için belirlenen tarihten önce, çalışmaların tamamlanması beklenirken; vatandaşlar durumdan oldukça memnun. Daha yüksek alım gücü üretmek isteyen Rusya'daki asgari ücret TL ile kıyaslandığında 476 TL'ye eşdeğer olduğu gözleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.