Rusya’nın En Yaşlı İnsanı: Nanu Tsukovna

Rusya’nın En Yaşlı İnsanı: Nanu Tsukovna

Rusya’da, Nanu Tsukovna en yaşlı insan olarak rekor kırdı. 1890 doğumlu olan Nanu Tsukovna, 2017’de 127 yaşında. 125. Yaşını, Vladimir Putin tarafından kutlandı. 127 yaşında olan Tsukovna, Rusya’nın en yaşlı insanı olarak...

Rusya’da, Nanu Tsukovna en yaşlı insan olarak rekor kırdı. 1890 doğumlu olan Nanu Tsukovna, 2017’de 127 yaşında. 125. Yaşını, Vladimir Putin tarafından kutlandı. 127 yaşında olan Tsukovna, Rusya’nın en yaşlı insanı olarak Rusya’nın Rekorlar Kitabına yazıldı. 127. Yaşını doldurmasına rağmen, oldukça dinç görünmesi dikkat çekti. Sağlıklı ve dinç görünen Nanu Tsukovna, yöresel ev yemekleri yiyerek sağlıklı kalıyor.

1890 yılında doğmuş olan Nanu Tsukovna, Rusya’nın Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti’ne bağlı Kabardino-Balkarya’da hayatını sürdürüyor. 2015 yılında, Putin ile birlikte 125. Doğum günü kutlandı. Ülke genelinin yaşam süresi ile ilgili yapılan araştırmalar sonucu, Rusya’nın en yaşlı insanı olduğu belirlendi. 127 yaşındaki Nanu Tsukovna, Rusya Rekorlar Kitabına yazıldı.

Nanu Tsukovna, 1890’da Baksan Bölgesi sınırlarındaki Zayuko Köyünde dünyaya geldi. Her hangi bir alanda eğitim almamış olup, uzun yıllar boyunca bir tarım kooperatifinde çiftçilik yaparak geçimini sağladı. 127 yaşına gelmiş olmasına rağmen, oldukça sağlıklı görünmesi insanların dikkatini çekti. Nanu Tsukovna’nın sağlığını, düzgün beslenmeye borçlu olduğu düşünülüyor. 127 yaşındaki Nanu Tsukovna, yöresel yemeklerle beslenmeyi tercih ediyor. Gelinlerine dahi ev işleri konusunda tavsiye vermekten geri kalmıyor. Nanu Tsukovna’nın, dünya genelinde bir rekor olabileceği söyleniyor. Rusya Rekorlar Kitabı Genel Yayın Yönetmeni Stanislav Kononenko Nanu’nun yaşının, dünya genelinde bir rekor olabileceğini bildirdi. Nanu Tsukovna’ya en yaşlı insan sertifikası verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.