Samsun Cumhuriyet Meydanı Projesi'nde Meclis için yeni plan hazırlandı!

Samsun Cumhuriyet Meydanı Projesi'nde Meclis için yeni plan hazırlandı!

SBB Başkanı Mustafa Demir, yasal prosedürler nedeniyle iptaline karar verilen Cumhuriyet Meydanı dönüşüm projesine ilişkin yeni planların TBMM'ye sunulacağını duyurdu. Demir, "Site Cami'nin sahadaki istatistikleri doğru değilse yıkılacak. Dükkanları da kamulaştıracağız" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye (SBB) Başkanı olarak görevde olan Mustafa Demir, Samsun'da faaliyet gösteren medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Görev süresi boyunca verdiği hizmetleri aktaran Demir, devam eden ve aynı zamanda tamamlanan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Başkan Demir daha sonra kendisine gönderilen soruları yanıtladı.

'ADAY GÖSTERİLİRSEK DEVAM EDECEĞİZ'

SBB Başkanı Mustafa Demir

Sağlık ve yeniden seçilmeyle ilgili soruları yanıtlayan Belediye Başkanı Mustafa Demir, şunları söyledi: “Bu şehrin ve bu ülkenin acelesi var. Samsun, örnek olmalı. Allah bize çok büyük bir nimet vermiş ve bu şehirde yaşamamıza izin vermiştir. Amacımız şehre hizmet etmek. Tedavimde olumsuz bir durum olmadı. Büyük bir tümörle karşı karşıyayız. Tedaviye uygun hale geldim ve şu anda sağlığım oldukça iyi. Hastalıktan şikayet etmiyorum ve vücudumda hiçbir sorun yok. Benim milletvekili olduğum dönemde de durum böyleydi. Bizi görevlendirirlerse çalışmaya devam edeceğiz. İsmimizi vermezlerse adı geçen arkadaşa yardım ederiz” dedi.

CUMHURİYET MEYDAN PROJESİ

Cumhuriyet Meydanı Projesi ile ilgili bilgiler veren Mustafa Demir, şunları söyledi:

"Meydan projesi devam etmekte. Kamulaştırma çalışmasını yaptığımız yerler bellidir. Bafra ve müzenin önündeki meydanda yer alan diğer ticari yapılar da kamulaştırmanın hedefi oldu. Binayı da ordunun yanına koyacağız. Teknoloji pazarının olduğu alanı yıktık. Mahkeme kararlarına da uyuyoruz. Haklı olarak, Cumhuriyet Meydanı planını tekrar Ulusal Meclis'e sunduk. Orada da soruşturma sürüyor. Bu gelişmeleri plana ekleyip derhal Kongre'ye sunacağız. Güzel bir proje oldu. Hocalarımız raporu hazırladı. Plana devam edeceğiz. Sitenin cami raporu da tamamlanmak üzere. Caminin istatistiklerine bakıyoruz. Statik elektriğin binayı koruyup korumadığını, dayanıklı olup olmadığını kontrol ediyoruz. Sürdürülebilir olursa oradaki camiyi koruyacağız. Caminin çevresindeki işyerlerine el konulacak. Eğer caminin istatistikleri güçlü değilse kaldıracağız. Bunu kaldırırsak yerine çok şık, tarihi bir yapıya sahip bir cami yapacağız. Vergi dairesi de yıkıldı”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.