Samsun İnşaat Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

Samsun İnşaat Fuarı Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

8. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör ve Tesisat Fuarı, Samsun'da düzenlenen törenle başladı. Vali Orhan Tavlı, fuarın önemini vurgularken, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ve Samsun TSO Başkan Yardımcısı Süleyman Hızır da sektöre yönelik bek

8. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör, Tesisat ve Isıtma Fuarı, Samsun'da düzenlenen bir törenle ziyaretçilere kapılarını açtı. Açılış töreninde konuşan Samsun Valisi Orhan Tavlı, güvenli ve yüksek standartlı yapı malzemelerinin yerli üretiminin önemini vurguladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan ise kentsel dönüşüm ve dirençli şehirler oluşturma konusunda inşaat sektöründen destek beklediklerini dile getirdi.

Fuarla İlgili Önemli Detaylar

Vali Tavlı, konuşmasında inşaat sektörünün teknolojik gelişmelere paralel olarak güvenlik, estetik ve konfor odaklı malzemelerin talebinde artış yaşandığını belirtti. Ayrıca Tavlı, Türk müteahhitlik firmalarının güvenli ve dayanıklı yapılar inşa etmelerinde, yerli yapı malzemesi üreticilerinin önemli rol oynadığını söyledi.

samsunfuar2.jpg

Kentsel Dönüşüm ve Dirençli Şehirler

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, açılışta yaptığı konuşmada inşaat sektörünün ekonomide ve istihdamda önemli bir yeri olduğunu ifade etti. Doğan, Samsun'da kentsel dönüşüm ve dirençli şehirler oluşturma konusunda inşaat firmalarıyla birlikte çalışmayı hedeflediklerini açıkladı. Ayrıca, Samsun'u fuar ve kongre merkezi yapma hedefine değindi.

samsunfuar3.jpg

İnşaat Sektörünün Önemi ve Geleceği

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Hızır, inşaat sektörünün yalnızca betonarme binalar üretmekten daha fazla olduğunu belirtti. Hızır, sektörün bilimsel bir alan olduğunu ve sürdürülebilirlik, çevresel denge ile insan ihtiyaçlarını dikkate almak gerektiğini ifade etti.

Açılış töreninin ardından protokol üyeleri fuar alanını gezdi. Fuar, 5 Mayıs'ta sona erecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.