Samsun Valisi, Başkan Togar ile Birlikte İlçeyi Gezdi

Samsun Valisi, Başkan Togar ile Birlikte İlçeyi Gezdi

Tekkeköy ilçesini ziyaret eden Samsun Valisi Osman Kaymak Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın ev sahipliğinde ilçede yapılan çalışmaları, projeleri yerinde inceleyerek yatırımlar ve projeler hakkında bilgi aldı.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın, Samsun Valisi Osman Kaymak’ı Saklı Bahçe tesislerinde karşılamasıyla başlayan program ilçede devam eden ve tamamlanan çalışmaların, projelerin ve ilçenin önemli değerlerinin bir bir yerinde incelenip, gezilmesiyle sürdü. İlk olarak Samsun Valisi ve beraberindeki heyet Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın ev sahipliğinde Kutlukent mevkiinde belediye tarafından yapılan Karadeniz’in ilk ve tek iki katlı çok amaçlı spor kompleksini gezdiler. Ardından Kutlukent Hanımlar Konağı ve Karadeniz Bölgesi'nin taş gövdeli tek tarihi yel değirmeni olan Çırakman Tarihi Yel Değirmeni gezildi. Sonrasında  Antyeri Kilisesi, Nostalji Park Projesi ikinci etap çalışmaları kapsamında tamamlanan Saat Kulesinin gezilmesi ve Şeyh Yusuf Zeynüddin hazretlerinin türbesinin ziyareti ile program son buldu.

Başkan Togar İlçedeki Çalışmaları ve Projeleri Tanıttı

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Öncelikle Sayın Valimiz Osman Kaymak Beye nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederim. Birçok ilke imza atan Tekkeköy Belediyesi olarak ilçemizde yapmış olduğumuz yatırımları, çalışmaları ve planlanan projeleri Sayın Valimize yerinde tanıtma imkanı bulduk. İlçemizdeki çalışmalar, projeler hakkında kendisine bilgiler aktararak, tavsiyelerini dinledik. Gerçekten çok verimli bir gezi olduğuna inanıyorum. Bu vesile ile Sayın Valimize çalışmalarımız ve projelerimiz dışında ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini de tanıtma imkanı bulduk. Şehrimizdeki tüm kamu kurumlarımız ile diyalog içerisinde hareket ederek kısa sürede değişim rüzgarını ilçemizde estirmeyi başardık. Bugün dört yıl gibi kısa süre içerisinde hayata geçirdiğimiz birçok projeyi ve çalışmayı birlikte gezdik. Bu konuda desteği olan başta ilçe halkımız olmak üzere herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Ayrıca Sayın Valimize bize vakit ayırdığı ve çalışmalarımızı bir bir gezdiği için ilçem ve şahsım adına bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Tesislere Samsun Valisi Kaymak’tan isim önerisi

Vali Kaymak, Kutlukent mevkiinde yapımı tamamlanmak üzere olan Karadeniz Bölgesi'nin deniz manzaralı iki katlı ilk ve tek çok amaçlı spor kompleksini incelemesinin ardında toplam 2 milyon 500 bin liraya malolan ve halı saha, basketbol sahası, voleybol sahası, fitnes salonu, gençlik merkezi, düğün salonu, eğitim odaları ile önünde seyir terası ve kafeteryası bulunan komplekse bir süre önce vefat eden Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski millî halterci 'Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi' isminin verilmesi tavsiyesinde bulundu. Ayrıca Vali Kaymak, Kutlukent Mevkiinde yapımı tamamlanan her türlü eğitim, kültür faaliyetlerinin yapılacağı hanımlar konağına, Süleyman Şah’ın eşi, Ertuğrul Gazi’nin annesi ve Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Gazi’nin babaannesi 'Hayme Ana" adının konulmasını tavsiye etti. Bunun üzerine Başkan Hasan Togar, Spor Kompleksinin isminin Naim Süleymanoğlu Spor kompleksi olacağını ve Hanımlar konağın ismininde, 'Hayme Ana Hanımlar Konağı" olacağını belirtti.

 

Samsun Valisinden Övgü Dolu Sözler

Samsun Valisi Osman Kaymak, “Bugünde tarih, turizm, kültür, sanayi gibi birçok özelliği bünyesinde barındıran şehrimizin ekonomisinin ve istihdamının kaynağı sayılan Tekkeköy ilçemizi ziyaret ettik. Aldığım bilgiler ve bugün gördüğümüz çalışmalar doğrultusunda özellikle son yıllarda yapılan yatırımlar ile Tekkeköy ilçemizin çehresi değişmiş yaşam kalitesi artmıştır. Hayata geçirilen birçok proje ile devam eden çalışmalar takdire değer. Bizlerde bu toplantılar, tespitler neticesinde Samsun’u ve ilçelerini daha yakından tanıma, sorunları belirleme ve çözüm üretme noktaları konusunda birlikte akıl üretmeye çalışacağız. Bütün ilçelerimizin gelişmesi, kalkınması ve yaşam kalitesinin artması için mücadelemizi sürdüreceğiz. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ve ekibine çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Samsun Valisi Osman Kaymak, Tekkeköy Kaymakamı Günay Öztürk, Tekkeköy Belediyesi başkan yardımcıları Hüseyin Şenel, Özkan Karakaya ve Aydın Karmil ile belediye daire amirleri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.