Samsun'da 2024'te Eğitime Büyük Yatırım: 34 Yeni Eğitim Binası Yapılacak

Samsun'da 2024'te Eğitime Büyük Yatırım: 34 Yeni Eğitim Binası Yapılacak

Samsun'da 2024 yatırım programı kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1 milyar 120 milyon TL değerinde 34 yeni eğitim binası inşa edilecek. Bu kapsamda okullar, özel eğitim kampüsü ve derslik dışı yapılar yapılması planlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2024 yatırım programında Samsun'un eğitim altyapısını güçlendirmek amacıyla 34 yeni eğitim binası yapımını planladı. Toplam maliyeti 1 milyar 120 milyon TL olan bu projeler kapsamında 31 okul ve 3 derslik dışı yapının inşası gerçekleştirilecek.

Yeni Okullar ve Projeler

Milli Eğitim Bakanlığı'nın genel bütçesinden finanse edilen bu projelerde 31 okul binası ve 3 derslik dışı yapı inşa edilecek. Şu ana kadar bir okul inşaatı tamamlanırken, 27 okul projesi devam ediyor ve 2 okul projesinin ihale hazırlıkları sürüyor. Ayrıca, özel eğitim kampüsü ve derslik dışı yapılar için de ihale hazırlıkları yapılıyor.

Eğitim Tesislerinin Çeşitleri

2024 yılında yapılması planlanan projeler arasında 10 anaokulu, 130 temel eğitim kurumu, 11 imam hatip ortaokulu, 10 imam hatip lisesi, 21 orta öğretim kurumu, 12 mesleki ve teknik eğitim kurumu, 4 özel eğitim ve rehberlik merkezi, 2 hayat boyu öğrenme merkezi ve 98 onarım talebinde bulunan eğitim kurumu yer alıyor. Bu projeler, Samsun'daki eğitimin kalitesini artırmayı ve modern eğitim altyapısını geliştirmeyi hedefliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.