Samsunda Fizik öğretmeni MSÜ sınavında hatalı soru var dedi, CİMER üzerinden şikayet etti!

Samsunda Fizik öğretmeni MSÜ sınavında hatalı soru var dedi, CİMER üzerinden şikayet etti!

Geçtiğimiz günlerde yüzbinlerce aday MSÜ sınavında ter dökmüştü. Sınav sonrası Samsun'dan gelen bir soru iptal talebi ise kısa sürede gündem olmayı başardı.

3 Mart günü ülke genelinde yaklaşık 757 bin kişi Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavına girmiş ve askeri okulda eğitim görme hayalini gerçekleştirmek için iyi bir sınav sonucu almaya çalışmıştı.

SORU İPTALİ TALEBİ GÜNDEM OLDU

ÖSYM tarafından yapılan sınav sonrasında soruların zorluğu gibi konular kısa sürede sosyal medyada gündem olmuş, sınava giren adaylar sınava dair düşüncelerini paylaşmaya başlamıştı.

Öğrenciler önümüzdeki günlerde sınav sonucunun açıklanmasını beklerken Samsun'dan bir sorunun iptal edilmesi yönünde şikayet geldi. Söz konusu talepte bulunan Fizik öğretmeni Mehmet Atalay Solmaz, fen bilimleri bölümünde yer alan bir sorunun hatalı olduğunu öne sürerek CİMER'e soru iptali başvuru yaptığını açıkladı.

TERMODİNAMİK KURALLARINA AYKIRI İDDİASI

Özel bir eğitim kurumunda ders veren öğretmen kendisi de defalarca çözmesine rağmen sorunun hatalı çıktığını, şehirde bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde bir akademisyeninde soruyu hatalı bulduğunu belirtti.

Bir soruda yer alan ifadenin termodinamik kurallarına aykırı olduğunu ve bundan dolayı iptal edilmesi yönünde nasıl bir görüş bildirileceği merak konusu oldu. Söz konusu sınav sorusu iptal edilirse yüzbinlerce adayın puanı yeniden hesaplanacak.

Öğretmen öğrencilerinin de bahsi geçen soruda tereddütler yaşadığını söyledi. Kısa sürede gündem olan CİMER'e soru iptali başvurusu yapan öğretmene nasıl bir cevap verileceği önümüzdeki günlerde kesinleşecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.