ŞEHRİN TRAFİĞİNE YAPILAN YATIRIM

ŞEHRİN TRAFİĞİNE YAPILAN YATIRIM

İhsan Kalkavan Trafik Eğitim Pistinde öğrencilere trafikte bilinmesi gereken temel kuralları hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Geleceğimiz olan çocuklarımız bir yaya olarak da bir araç sürücüsü olarak...

İhsan Kalkavan Trafik Eğitim Pistinde öğrencilere trafikte bilinmesi gereken temel kuralları hatırlatan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Geleceğimiz olan çocuklarımız bir yaya olarak da bir araç sürücüsü olarak da veya bir toplu taşıma kullanıcısı olarak da kural ve kaideleri iyi bilen, gerekli hassasiyeti gösteren bireyler olsun istiyoruz. Şehrin trafiğine, Samsun’un ulaşımına yapılmış güzel bir yatırım” dedi.

İlkadım ilçesi Derebahçe Mahallesi’nde Türkiye’nin sayılı trafik eğitim parkuru arasında yer alan İhsan Kalkavan Trafik Eğitim Pisti, ilk ve ortaöğrenimde eğitim gören öğrencilere trafik bilincini eğlenceli bir şekilde sunarak genç nesillere hizmet vermeye devam ediyor. Ulaşım Hizmetleri tarafından organize edilen etkinlik çerçevesinde İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Liderler Kişisel Gelişim Kursu çocuklarıyla Trafik Eğitim pistinde bir araya geldi. Çocuklar Trafik eğitim pistinde, görevliler eşliğinde akülü arabalarla trafik işaretlerine ve kurallarına uygun bir şekilde sürüş yaptılar ve eğitimlerini başarı ile yerine getirdiler.

"ÇOCUKLARA EĞİTİM VERİYORUZ"

Çocukları performanslarından dolayı kutlayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Ulaşım Müdürlüğümüz çocuklarımıza trafik güvenliğini aşılamak, trafik işaretleri ve trafik kurallarını en iyi şekilde öğretmek amacıyla okullarımıza böyle bir etkinlik düzenliyor. İlçelerimizde trafik bilincini artırmak için Gezici olan Mobil Trafik Parkurumuz belirlenen gün ve program dahilinde geleceğin sürücülerine trafik eğitimi veriyor. Bu gün burada içinde bulunduğumuz dev tesisimizde çocuklarımıza eğitim veriyoruz, ama bu çocuklarımızdan da bir talebimiz var. Burada öğrendiklerini ailelerine de aktarmalarını ve onları uyarmalarını istiyoruz. Önümüzdeki süreçte bu yönde bir çalışma yürüteceğiz. Bu projeyi hayata geçirerek ilçeye önemli bir hizmeti kazandırmış olduk. Trafik kurallarına uyarak kazaları ve beraberindeki can kayıplarını en aza indirelim. Tek amacımız bu” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.