Şeker Hastası Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Çözülebilir

Şeker Hastası Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Çözülebilir

6 Ocak 2022 - 22:10

Şeker Hastası Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Çözülebilir

Şeker Hastası Erkeklerde Cinsel Sorunlar Nasıl Çözülebilir
Son Güncelleme :

09 Eylül 2021 - 23:16

Şeker hastalığı, diğer bir adıyla diyabet (Diabetes Mellitus), iç organlarımızdan biri olan pankreasın yeterli miktarda insülin üretememesi ya da üretilen insülinin vücut tarafından yeterli bir şekilde kullanılamaması sonucunda ortaya çıkan ve yüksek kan şekeri nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır.

Şeker Hastalığının Cinsel Yaşam Üzerindeki Etkileri

İnsan yaşamı için temel dürtü olan cinsellik, günümüzde hala tartışmalı bir konu olsa da hayatımızın bir parçasıdır. Olumlu veya olumsuz olaylardan çokça etkilenen cinsel yaşam, kadınlar ve erkekler üzerinde farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Pek çok hastalık tarafından etkilenen cinsel yaşam şeker hastalığı tarafından da etkilenmektedir. Kadınlarda vajinal kuruluk gibi sorunlar ortaya çıkarken erkeklerde sertleşme sorunları ortaya çıkar.

Bu hastalıktan muzdarip bireyler şeker hastası erkeklerde cinsel sorunlar nasıl çözülebilir sorusuna cevap aramaktadırlar. Bu soruya cevap olabilecek pek çok tedavi çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en yaygını şok dalga tedavisi ve penil protez uygulamasıdır.

1) Şok Dalga Tedavisi

Pek çok uzman tarafından şeker hastaları için önerilen şok tedavisi yardımıyla sertleşme sorunu yaşayan bireyler eskisinden daha güçlü bir şekilde cinsel hayatlarına devam edebilirler. Şok dalga tedavisi anestezi gerektirmeyen, ağrısız ve çözüme kavuşma oranı yüksek bir tedavi biçimidir. Şeker hastası bireylerin penis damarları bu hastalık sebebiyle olumsuz etkilenirler ve şok dalga yöntemiyle bu damarlar adeta yenilenir ve eskisinden daha işlevsel hale gelirler. 6-10 seans arasında sertleşme sorunları büyük oranda çözülür.

2) Penil Protez

Penil protez adı verilen ama halk arasında daha çok mutluluk çubuğu olarak bilinen bu işlem, sertleşme sorunu için en son basamak olarak uygulanır.

Penil protez geri dönüşümü olmayan ve kalıcı olan, penisin sertleşmeyi sağlayan iki tüpüne cerrahi işlemle konulan silikon bazlı materyallerdir.

Protez tipleri şişirilebilir ve bükülebilir olarak ikiye ayrılır. Bükülebilir olanlar birbirinden bağımsız 2 adet silikon bazlı protezdir. Şişirilebilir olanlar ise iki veya üç parçalı olarak, beraberinde pompa ve rezervuar içeren birbiriyle bağlantılı materyallerden oluşur. Bu tarz protezler, doğal sertleşmeye en yakın olanıdır. Size hangi protezin uygun olduğuna doktorunuz yardımında karar verebilirsiniz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.