Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra Hakkında Başlatılan Soruşturma: Ünlü Çiftin Hesapları Sıkı Bir İnceleme Altında

Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra Hakkında Başlatılan Soruşturma: Ünlü Çiftin Hesapları Sıkı Bir İnceleme Altında

Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra Hakkında Başlatılan Soruşturma: Ünlü Çiftin Hesapları Sıkı Bir İnceleme Altında

Sosyal medya fenomenleri Selin Ciğerci ve eşi Gökhan Çıra, MASAK'ın daha önce başlattığı 'kara para' incelemesinin ardından şimdi de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasıyla karşı karşıya. Dilan ve Engin Polat çiftinin 'kara para aklama' suçlamasıyla tutuklanmasının etkisi altında, ultra lüks yaşamlarını sergileyerek ünlü olan birçok sosyal medya fenomeni de benzer soruşturmalarla karşılaşıyor.

Soruşturmanın Genişleyişi:

Eylül Öztürk, Özlem Altınok Öz ve eşi Tayyar Taylan Öz'ün mal varlıklarına el konulmasının ardından şimdi de sıra Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra çiftine geldi. Gazeteci Murat Ağırel'in paylaşımına göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra hakkında resmi bir soruşturma başlattı.

Sosyal Medya Fenomenleri ve Soruşturma:

Sosyal medya fenomenleri arasında giderek yaygınlaşan soruşturmalara rağmen, Ciğerci ve Çıra çifti, daha önce MASAK'ın incelemesine konu olmuştu. Murat Ağırel'in paylaşımıyla birlikte, çiftin mal varlıkları ve finansal işlemleri daha yakından incelenecek gibi görünüyor.

Selin Ciğerci'nin İfade Tavrı:

"Selin Beauty" markası ile kozmetik sektörüne giren ve güzellik merkezleri açan Selin Ciğerci, MASAK'ın inceleme başlatmasının ardından iddialara karşı çıkarak, "Kara para aklama olayım varsa beni Taksim Meydanı'na koyun, kendimi orada asarım" şeklinde çarpıcı bir ifade kullanmıştı.

İnceleme ve El Koyma Süreci:

Dilan Polat ve diğer sosyal medya fenomenlerine yönelik başlatılan soruşturmalarda olduğu gibi, Ciğerci ve Çıra çiftinin mal varlıklarına el konulması süreci başladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın detaylı bir şekilde inceleme yaparak el koyma kararı alması bekleniyor.

Diğer Sosyal Medya Fenomenlerine Etkisi:

Sosyal medya fenomenlerinin mal varlıklarına el konulması dalgası, Dilan Polat'ın "Şampiyonlar Ligi" dediği isimleri kapsayan geniş bir çerçeve çiziyor. Bu süreçte Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İlayda Topal, İlke Elagöz, Kadir Yiğit, Merve Nur Korkut, Muhammed Oğuz Başar, Murat Yiğit, Tolunay Topal, Yasemin Yiğit, Tuğba Demir, Yavuz Selim Korkut ile Özlem Altınok Öz ve eşi Tayyar Taylan Öz'ün mal varlıklarına el konulmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.