Sendikacılardan Taşçı’ya tam not

Sendikacılardan Taşçı’ya tam not

Bme-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever ve bağlı ilçe temsilcileriyle Atakum’daki projeleri gezen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı Atakum’u marka bir kent haline getirdiklerini ifade etti. Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever’in “İshak Taşçı Atakum’un çehresini değiştirmiş” sözlerine karşın Başkan Taşçı, “Halkımıza verdiğimiz sözleri tutmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. 

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası (Bem-Bir-Sen) Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever ve bağlı sendika temsilcileri ile bir araya geldi. Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Kanalizasyon Dairesi Başkanı Muhlis Yeşilyurt’un da katılımıyla Yalı Kafe’de düzenlenen kahvaltı programının ardından Başkan Taşçı, sendika temsilcilerine Atakum’da hayata geçirilen projeleri gezdirerek bilgi verdi.

Misafirleriyle birlikte 3 buçuk yıllık görev süresi boyunca Atakum’a kazandırılan projeleri gezen Başkan Taşçı, yapımı devam eden ve çok yakında Atakumluların hizmetine sunulacak olan projelerden özellikle Seyir Terası, Osmanlı Hamamları ve 3 büyük projenin tek bir projede birleştirilerek hayata geçirilen dev kompleks inşaatlarında sona gelindiğini ifade etti. İnşaat çalışmalarında sona gelinen projelerin çok yakında vatandaşlarla buluşturulacağını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “İlçenin en hâkim noktasında yapımını tamamladığımız ve kısa süre sonra açılışını gerçekleştireceğimiz Atakum Seyir Terası’nın inşaat çalışmalarında sona gelindi. Önümüzdeki günlerde mobilya ihalesini gerçekleştireceğimiz tesisimizin açılışı için hazırlanıyoruz. İnşaatı hızlı bir şekilde devam eden Osmanlı Hamamları projemizde sona yaklaşıyoruz, çok yakında hizmet vermeye başlayacak olan hamamlarımız bay ve bayan hamamı olarak iki ayrı yapı şeklinde tasarlandı. 850 metrekarelik havuz ve 850 metrekarelik hamam kısmı olan yatırımımızı da yılsonuna kadar vatandaşlarımızla buluşturmayı planlıyoruz. Yeni Mahalle mahallemizde inşaatı devam eden 16 bin metrekare alan üzerine kurulan dev komplekste de sona yaklaştık. Bir katında kapalı çocuk oyun alanı bulunacak olan kompleksin bir katında da kapalı pazar yeri olacak. En üst katında ise iki adet halı saha, bir adet tenis kortu ve kafeterya bulunacak bu tesisimizi de yine yılsonuna kadar vatandaşlarımızla buluşturmayı planlıyoruz” diye konuştu.

İlçede yapılan ekonomi, sağlık, spor ve turizm yatırımlarıyla Atakum’u her alanda lider bir kent haline getirmek için çalıştıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, göreve gelirken Atakumlulara söz verdiği projeleri hayata geçirerek sözlerini tutmaktan duyduğu sevinci dile getirirken, “Düşünen, üreten ve başaran belediyecilik ilkesiyle yol alıyoruz. Atakum Belediyesi olarak 3 yıl gibi kısa bir sürede büyük projelere imza attık. 3 buçuk yıl önce göreve geldiğimizde hemşerilerimize söz verdiğimiz 55’de 55 projeden 35 tanesini tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu projelerin dışında ekstra 25 projeyi daha hayata geçirdik. Şu anda hali hazırda 18 projemiz hızla ilerliyor. Her gün biraz daha ileriye, biraz daha gelişime, biraz daha hayallerimizdeki şehir Atakum’a ulaşmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Görev süremiz boyunca Atakum’u hak ettiği hizmet ve kent anlayışına ulaştırmak için 78 projeye hayat verdik.  Karadeniz’in parlayan yıldızı olan ilçemiz, hayata geçirdiğimiz her projeyle daha da yaşanabilir bir kent haline gelirken, Atakum Belediyesi olarak, tüm Türkiye’de adımızdan söz ettirecek projelere imza atıyoruz” şeklinde konuştu.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın 3 buçuk yıl gibi kısa bir sürede Atakum’un çehresini değiştirdiğini ifade eden Bem-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Nurettin Sever, “Belirli aralıklarla sendikamıza bağlı il ve ilçe belediyelerimizde görev yapan temsilcilerimizin katılımlarıyla önceden belirlediğimiz bir ilçemize ziyaret gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerde temsilcilerimiz hem o ilçenin doğal güzelliklerini görme ve tanıma fırsatı buluyor hem de ilçedeki belediye hizmetlerini yakından takip etmiş oluyor. Genelde toplantılarımıza Belediye Başkanlarımız da eşlik ederek çalışmaları hakkında bilgiler veriyor. Bugün ziyaretimizi Atakum İlçemize gerçekleştirdik. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı gün boyu bizi ve temsilcilerimizi yalnız bırakmadı. Katılımcılar açısından oldukça yararlı bir gezi oldu. Atakum’daki çalışmaları yakından görme ve bilhassa Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın ağzından dinleme imkânı elde ettik. Bu ziyaretlerimiz aynı zamanda temsilcilerimiz arasında ciddi bir kaynaşmaya da sebep oluyor. Başkanımızı tebrik ediyoruz, ilçede kısa zamanda güzel çalışmaları ve projeleri hayata geçirmiş” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.